joens

Virietis (59)
iepazīties ar joens

70 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Jūsu domas par vakardien nodibināto Progresīvo partiju?
Ha, ha, par sociālo nodokli vismaz teorētiski cilvēks notes brīdī saņem atpakaļ no valsts, kamēr "solidaritāte"ir vienkārši valsts konfiscēta summa pretī neko ne piedāvājot, ne dodot. Bagātajās valstīs nabagi nodokļus nemaksā vai maksā ļoti maz (augsts neapliekamais slieksnis), pie mums ar 2/3 tiek aplikti arī 100€ mēnesī saņēmēji. 4k mēnesī ir vidusslāņa alga nevis bagātnieka. Progresīvie...

Svarīgs dokuments disketē. Kā nolasīt?
Fleška nav bezgalīga, tai ir limitēts ierakstu/izdzēšanu skaits un tas nav milzīgs. Šodien informāciju jāglabā vismaz 3 neatkarīgos datu nesējos un vecot regulārus backup´us. Plus mākonis.

Svarīgs dokuments disketē. Kā nolasīt?
Nu re, fargo profesionāli pateica to pašu, ko es mēģināju ...

Svarīgs dokuments disketē. Kā nolasīt?
Lamera viedoklis - mūsdienu programmas vairs nepazīst tādu Windows 3.1 kurā, ļoti ticams, tika tad strādāts. Pat 95 jau ir nezināms.

Lidmašīnas biļetes īpašnieka maiņa
Lūdzu taču izteikties konkrētāk, aviosabiedrība, lidostas, kur (no kā) pirktas biļetes, kādas biļetes (viena abiem vai katram sava vai ...). Bez tā tukša salmu kulšana. Piemēram, ar aināru vai vizieri lidot pašai nozīmē tikai laicīgi ierasties lidostā un ar citām domām sevi nenodarbināt. Ar SAS vai Lufthansa vai pat airBaltic var būt (arī) nedaudz savādāk. Nomainīt līdzbraucēja vārdu var...

Lidmašīnas biļetes īpašnieka maiņa
Izsakies konkrētāk, lūdzu. Īsumā - problēma neeksistē. Bet situācijas risinājumi var būt dažādi sākot ar to, ka neko nav jādara līdz tam, ka nelielas kustības vēlams (vajag) veikt (variantā ar līdzbraucēja maiņu pavisam noteikti).

TV iegāde.
Bilde veikalā nav īsti objektīvs rādītājs priekš TV (priekš video gan), jo signāls veikalā un paša mājās var stipri atšķirties. Veikalā lielākoties redzu miglubildes (ja nav pieslēgts pie kāda video), diezvai tie aparāti ir tik slikti.

Cinisms un ciniķi OHO vidē... Jūsu viedoklis ...
Cinisms ir patiesības teikšana nevietā/nelaikā. Noniecināšana ir pavisam kas cits.

Kā izdalīt 1 ēku no 3 jaunā ZG nodalījumā, lai to pārdotu?
Ja ir fiziskas iespējas, sadalīt zemi ir "viens kuiļa rūciens", nedaudz laika, nedaudz naudas (jātaisa zemes ierīcības projektu un jāsaskaņo vietējā būvvaldē).

Kā izdalīt 1 ēku no 3 jaunā ZG nodalījumā, lai to pārdotu?
Ēka bez zemes nevar būt. Zemi dalīt varētu nebūt fizisku iespēju. Attiecīgi tiek pārdota ēka lit.X kā domājamās daļas no ēkām un zemes, itogo pilnvērtīgs kopīpašums. Ēkai jābūt kā izdalītam īpašumam, analogi kā ir ar dzīvokļiem (vai ar ēkām tā var, nav nācies saskarties).

Maznodrošinātais vai trūcīgais statuss.
Nu gan samaisīja kišmiš ar rozīnēm ... pat mazizglītotam fiziska darba strādniekam ir par pilnu darba dienu jāsaņem dzīvošanai pietiekamu summu (lai atliktu arī druska iekrāšanai). Un nav viņam jācenšas kļūt gudrākam, ja vien negrib pelnīt vairāk, jo arī šādi darbinieki ekonomikai ir nepieciešami (ja nav tādu vietējo, nākas ņemt angļiem latviešus vai latviešiem ukraiņus). Dzīvošana...

Maznodrošinātais vai trūcīgais statuss.
Cilvēki arī mainās - brauc strādāt un dzīvot uz valstīm, kur pat sētnieks par savu algu var dzīvot baltā cilvēka dzīvi, ne pārāk augstā līmenī, bet tomēr dzīvot, ne eksistēt.

Uzturlīdzekļu parādnieki Latvijā - ekonomiska vai psiholoģiska problēma?
Psiholoģiska, no 2 daļām - 1) aizgājusī sieviete ir kļuvusi par ienaidnieku (mīlestība un naids ir viena psiholoģiskā stāvokļa 2 izpausmes), 2) bērnu vairs nav tuvumā (nav ģimenes) un tāpēc it kā vairs neeksistē. Ekonomiskā - tomēr šajā valstī ir daudztūkstošiem cilvēku, kas dzīvo no rokas mutē. Ja dzīvo kopā, tas kaut kā nogludinās (ģimenes budžets), ja atsevišķi, rodas neizpratne, kāpēc gan...

Satiksmes negadījums sliktu ceļa apstākļu dēļ SE Ziemeļos.
Ja ir apdrošināšana un riteņu vietā nav globusi (mēdz visādi neziemas valstu auto ar vasaras riepām pa ziemeļSkandināviju braukāties), tad jāvāc vien dokumentus (policija, glābēji unkoturvēl, apdrošinātājiem vajadzētu teikt priekšā, vispār jau būtu priekšniekam par to jādomā, bet šoferim jāizpilda kustības).

Zvans no Maskavas uz Latviju
Tas krustiņš arī sevī ietver visus tos 810 unkotikvēlnē.

Dzīvokļa zemes domājamās daļas
Varbūt nemuld, bardaks taču. Notiek pamazām zemes izpirkšana šur tur, attiecīgi daļai dzīvokļu īpašnieku zeme var būt īpašumā, kamēr pārējiem joprojām nomā.

Ko, cik drīkst vest ar lidmasīnu?
Izskatījās, ka no rīta dzērumu (sākotnējā jautājuma forma pārāk stipri par to liecina) būtu bijis jāizguļ, bet laikam daudzdiennieks ... Atšķirībā no manis Bazhix ļoti korekti paskaidroja lietas būtību, varu tikai apstiprināt, kaut lidoju reizēs mazāk par viņu.

Dzīvokļa zemes domājamās daļas
Var arī nelūgt, īpaši, ja nav ko palūgt (cilvēkam "uz rokām" ir tikai veca ZG apliecība ar ierobežotu informācijas daudzumu, ne nodalījuma izraksts). Internetā nopirkt kādu 10 minūšu jautājums un 4€. Pirms tam gan jāparok kadastrs.lv, jo vismaz ar zemes jautājumiem ir milzīga putra (zemei var būt sava atsevišķa ZG, kas atklātā veidā neizskatās nekādi saistīta ar dzīvokli, pat māju nē).

Veikalnieki negrib, vai baidās atvēt iepakojumu
Regulāri pērku visādus darbam nepieciešamus štruntus tikai saplēšot atveramā iepakojumā. Nemaz nerunājot par lietām, kam iepakojuma atvēršana pārtrauc uzglabāšanas režīmu (ķipa vakuumiepakojums, kaut manā gadījumā vienkārši hermētisks).

Veikalnieki negrib, vai baidās atvēt iepakojumu
Problēma nopietna, prece ar bojātu iepakojumu var tikt uzskatīta par lietotu un nākamais pircējs ņerkstēs, ka tā nav jauna (un vispār sūdzēsies PTAC). Īpaši attiecas uz mantiņām, ko var atvērt tikai sabojājot/saplēšot iepakojumu. Veikalniekam viens tāds tāds kaprīzs potenciālais pircējs var arī nebūt svarīgs, lai atbaidītu kaudzi nākamo reālo pircēju.

Banka prasa atmaksāt hipotekāro kredītu - vai ir vērts cīnīties?
Onslovs prātīgs vīrs, uzreiz atkoda situāciju. Ja reiz tiesas lēmums, ne bankas vēstule, noteikti šeit izstāstīti tikai kādi 5% no notikušā (ļoti iespējams, interpretēti).

Kā esošam SIA veikt saimniecisko darbību Lietuvā?
Formāli, ja pakalpojums tiek veikts kādā valstī, tur arī jāreģistrē uzņēmējdarbību (ir nianses, likumdošana dažādās valstīs dažāda). Ja pakalpojumu veic LV, bet LT (EE, PL, DE utt.) rezidentiem, tad var pietikt ar reģistrāciju tikai LV. Dažādiem pakalpojumiem (datorprogrammu adaptācija vai mobilo tualešu tīrīšana) var būt dažāds regulējums.

Pazuduši visi dzīvokļa dokumenti
Par privatizāciju nepateikšu, bet visi ZG dokumenti elementāri nopērkami internetā, daļa VZD papīru arī, pēc pārējiem jāiet uz vietas prasīt.

Audio transkripcijas cena
Tu esi izpildītājs vai pasūtītājs? Ir milzīga atšķirība. Ja nav palīgierīču, tas var būt ļoti piņķerīgs darbs, par tik daudz stundām neviens stundas taksi nemaksās. Stundas takse - pieņemsim, par šo darbu kādam maksā 600 mēnesī (neto), dalām ar 160 darba stundām un sanāk - 3.75€/stundā (neto).

Par būvdarbu apturēšanu
Njā, par ģenerāļu-apakšnieku situāciju sākumā nemaz neiedomāju. Tad pavisam cita kārtība un tas tiešām ir parasts divu komersantu strīds, kas risināms savstarpējā komunikācijā vai tiesā.

Tiem, kuriem patīk Tramps, trampisms, brexiti un lepēnas
Tā saucamais "tupais gals" ir vairākums, arī LV. Tikai meinstrīms ir aizķēries sevis apjūsmošanā un tāpēc dabūja pa seju. Protams, visas paralēlās demonstrācijas liecina, ka viņi negrib palikt nolemtie, kaut pozitīvs risinājums starp antagonistiskiem uzskatiem maz ticams, uzvarēs stiprākais, kas nozīmē vājākā apspiešanu.

Par būvdarbu apturēšanu
Ko saka būvuzraugs (vai šim objektam tāds vispār ir)? Ko saka būvinspektors (no vietējās būvvaldes)? Ne par "spor hozaistvujuščih subjektov", bet par būvuzņēmēja maiņu, tas nav tik vienkāršs pasākums, jo, tā kā iesaistīti SIA, visiem papīriem jābūt atbilstoši likumdošanai. Steidzami aizpildīt būvdarbu žurnālu un visus aktus, pavadzīmes, sertifikātus u.c. makulatūru (labi zinu, ka praksē to...

Tas ,ka TEV ir bārda ,nenozīmē ka Tu esi vīrietis...
Bezjēdzīga diskusija, jo autorei ir savs, pareizais, viedoklis.

Tas ,ka TEV ir bārda ,nenozīmē ka Tu esi vīrietis...
Esam nesociālistiskajā kapitālismā (atšķirībā no SWE vai FR utt.). Nevienam nekas nepienākas (vieta transportā), bet jebkuram ir iespējas jebko iegūt. Un vienmēr var palūgt.

Kāpēc cilvēki vairojas?
Mūsdienu (kaut īstenībā vismaz pāris tūkstošu gadu vecs) viedoklis, ka cilvēks ir varenāks par dabu, ir radījis aktuālo nesapratni, kas vispār notiek. Bet tādi jau mēs esam, ja problēmu nav, tās ir obligāti jāizgudro, lai pēc tam varonīgi pārvarētu un piespraustu sev pie krūtīm medāli.

Līmlenta 50cm platumā!
Oracal un tam līdzīgie?

Pasteļkrītiņi, bet ne eļļas
Pasteļi lētāki??? Lielveikalā noteikti. Man nez kāpēc trāpās redzēt tikai komplektus, kur cenai ir divas nulles un pirmais cipars nav vieninieks.

Vai Latvijas pilsonim var piedzīt parādu no Norvēģijas? No kurām valstīm Norvēģija nevar piedzīt?
Norge nav EU.

Vai večiem patīk caciņas un šmīzītes?
Kas ir šmīze? Drīkst sniegt izvērstu atbildi. Par cacām jautājumu nav, tur viss skaidrs.

Skaidras naudas iemaksa.
Flūds aizgāja, bet lai nu ... saskaņā ar DL cilvēks algu saņem skaidrā, bet rēķinus (par dažādām biļetēm nerunājot, kur tā ir bieži vienīgā iespēja) ērtāk maksāt internetbankā/ar karti, attiecīgi jātek uz bankomātu daļu algas iemaksāt kontā.

Vai sievietes pašas piedāvā seksu?
Piedāvā. Pašam te ir agrāk gadījies. Maksas varianti, ieskaitot krāpšanu, ir no citas sērijas un ļoti viegli saprotami.

Skaidras naudas iemaksa.
Nu, nu, šodien smārtfons ir pat bomžiem, kur nu vēl cilvēkam ar kontu, kas ar to aktīvi darbojas. Katrai bankai savi noteikumi, nevajag vispārināt. Manējai kodu ievada aplikācijā (1 no vairākiem variantiem), ja telefonā instalēta un reģistrēta šī aplikācija, viss notiek, kaut Antarktīdā. Par tēmu - šodien, ja vien iemaksātā nauda nav darba vietas kasē saņemta (lasīt Darba likumu), tad...

Bijušais komunālais dzīvoklis, puse privatizēta, kaimiņš taisa manās istabās durvis ciet??
Iesākumam paskatīties kadastrs el vē un zemesgramata el vē, kas tad īsti konkrētajā adresē kam un cik daudz pieder. Gan maksas informācija. Tērēt naudu "saskrūvētiem" advokātiem vienmēr varēs paspēt.

Miris laulātais, mājas daļa sadalīta starp laulātajiem
Manta sadalīta - ko tas reāli nozīmē, no tā tad tālāk vadīties. Jāpiesakās gan (automāta nav) un jāapzin citus potenciālos mantiniekus (parasti tikai mirušā bērnus), jo mirušā daļu dalīs starp visiem. Pieteikšanās parasti pie mirušā deklarētajai adresei tuvākā notāra. Piņķeri var būt un var nebūt, bet laiku tas prasa un vismaz mazu naudiņu arī (lielāka šajā gadījumā varētu nebūt aktuāla,...

Automašīnas papildus apsildīšana
Trūkumi? Nu elektrības rēķins drusku palielinās. Tas, ja par papildus apsildi stāvvietā/garāžā ziemas periodā neatkarīgi no, iebūvētā vai mobilā apsilde (ķipa iemet fēnu uz sēdekļa).<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu