joens

Virietis (60)
iepazīties ar joens

90 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Par stilu
Valodas prasība ir tikai naturalizētajiem pilsoņiem, iedzimtajiem tādu prasību nav un nekad nav bijis. Iedzimtie vismaz pēdējo 100 gadu laikā nekad nav bijuši tikai latvieši.

BMW X1 uz lauku ceļiem
Parketnieks un lauku ceļi ir grūti savienojamas lietas. Ja uzliek "lauku" riepas, iespējams, viss notiek, kaut automāts varētu būt paglupjš šādām situācijām. Variants ar manuālo kārbu un visādiem palēninātājiem un tiltu atslēdzējiem mūsdienās varētu būt eksotika. Lauku ceļš manā izpratnē - 1) kokvedēju un traktoru padangāts zemes ceļš un 2) kārpīšanās pa aizputinātu ceļu.

Koka mājas siltināšana un logu maiņa
Fasādes apdare var/drīkst būt jebkāda, ne tikai 2 nosauktie varianti. Konstruktīvie risinājumi atšķiras. Siltināt var/drīkst kā ar cieto, tā mīksto vati. Konstruktīvie risinājumi atšķiras. Ja maina logus, tad maina, nekādas esošās kārbas nepaliek, viss jauns. PVC logus parasti neliek aiz labas dzīves (attiecīgi liek pašus lētākos, ko spēj atrast). Nav labākais variants neatkarīgi no...

Dzīvokļa pārrakstīšana īpašniekam esot ārzemēs
Var braukāt arī pircējs, var visu sūtīt pa eksprespastu (lai "dzīvi" paraksti), atkarīgs no pasākuma dabas, viss "kā pie cilvēkiem", vai, izmantojot sīkāko neprecizitāti, sekos "uzmetiens".

Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?
Izglītība bija laba, pielietojuma tai nebija, to apliecina visi kaut ko protošie, kas pēc robežu atvēršanās aizspurdza uz zemēm, kur viņu zināšanām ir/bija pielietojums. Tepat oHo gadu gaitā esmu tādus saticis, kas savos "jaunajos ciemos" drīzāk ir starp "pirmajiem puišiem/meitām", ne kaut kur pa vidu. Arī no pēdējo viļņu emigrantiem (kam daudziem vairs nav padomju izglītības) zinu ļaudis, kas...

...Brugis...
Jāber būs, bez tā nu nekā, 10-20 cm vismaz (smilts, izsijas) + 5-8 cm bruģa.

Pulkstenis ar putniņu?
https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3
Daps&field-keywords=cucoo+clock

...Brugis...
Īsā atbilde - var. Tālāk seko konkrētība, kā tieši to darīt.

Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?
Manos laukos 80-ajos galvenā problēma bija, kur likt naudu, cūkas ta neēd(c). Māja uzcelta (arī bērniem), mašīna nopirkta, kolhozs regulāri ved uz teātri/koncertu, dažas reizes gadā ceļojumos pa plašo pēeseres (mani vecāki tikai tā apceļoja Kaukāzu un Vidusāziju). Protams, tur pretī bija darbs 2 maiņās - kolhozā un savā saimniecībā (kas bija milzu atspaids gan pārtikas programmai, gan līdzekļiem...

Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?
Tā bija šodienas 50-60-gadnieku bērnība un jaunība (šodienas 40-gadniekiem padomija bija vēl zīdaiņa/pirmskolnieka vecumā). Ja šo laiku nespēj atcerēties ar prieku, tad jādomā, ko ar tādu īgņu darīt. Arī 70-ie un 80-ie atšķiras (par agrākiem personīgās atmiņas tik no pamatskolnieka skatpunkta), daudzi nez kāpēc pin klāt 90-os, kad jau bijām kapitālismā ar sabrukušu sociālismu, laikam jaunākās...

Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?
burleska laikam neko nenojauš par bērnu aizsardzību mūsdienās ... par rīcībām, kas bija norma manā bērnībā (uz visu dienu mežā/purvā ogot u.c. līdzīgas lietas), šodien var elementāri dabūt rūtainas debesis un zaudētas vecāku tiesības.

Vai oHo ir iespējams satikt arī kādu etnisko latgali (čiuli) ?
Kas šis par sviestu (virsrakstu) - latgalis ir latgalis, vēl sauc par čangaļiem, bet čiulis (čivlis) ir latvietis vulgaris.

Kā atrast caurules zem grīdas?
Sīka, fragmentāra grīdas izkalšana pie sienām, kur potenciāli iespējami ievadi/izvadi, varētu līdzēt. Tiesa, "zirnekli" atklāt būs iespējams, tikai demontējot (gandrīz) visu grīdu. Vēl ir mērniekiem visādi aparāti, bet vai līdzēs telpās nezināmā stāvā, nepateikšu.

Mugursoma
Gandrs, Ceļotājs. Personiska pieredze ar 55 l (cietā mugura, kā rokas bagāža neder nevienā acī) un 20 l (cietā mugura, neder zem sēdekļa bāšanai, bet pēdējā pusgada pieredze rāda, ka tik mazs izmērs nevienu "uzlīmju dalītāju" neinteresē), īsajiem izbraucieniem bez šopinga der, citādāk par mazu. Ar lielo pasaule šur tur izbraukāta, ērtāk par riteņčemodānu, vien paša mugura nes, nevis ripini pa...

Kā pareizi notīrīt un ar kādu krāsu nokrāsot senas podiņu krāsns rotājumus?
Parasti šie rotājumi pēdējo 100 gadu laikā pārkrāsoti ašpadsmit reižu, ja oriģinālā bijuši glazēti, tad reižu skaits mazāks. Oriģināli tiem būtu jābūt no keramikas, par ģipsi karstās vietās nemācēšu pateikt, vien pieredze, ka ģipša vai stucco rotājumi telpās gadu gaitā ir vairāk vai mazāk cietuši (sīkais iemet ar bumbu un kāda trauslāka detaļa tiek nolauzta). Šajā miglubildē vainags neizskatās...

Vai jūs varētu veidot attiecības ar kādu, kas jūs izsmej?
Kas mīlējas, tas ķīvējas - cik gadsimti (tūkstoši) ir šim teicienam?

Vajadzīgs nedārgs plīts meistars
Ieteiktu beigt sapņot un darba cenu nolikt prasību pēdējā vietā vai vispār izslēgt no prasību saraksta un koncentrēties tikai uz meistara prasmēm un pieredzi.

Atsvaidzinatajs telpam.
Nožmiedzies uz labiem materiāliem remontam, tagad tērēsies smaku nīcināšanai - plaši pazīstama problēma. Vieglāk nepieļaut nekā risināt pēc tam, bet to jau vairums secina "pēc kara" (man profesija tāda, zināt iepriekš).

200 euro dienā restorānā
Darba sludinājumos līdz 200 SEK stundā ierindas pavāram (mēnesī būtu virs 30k), gan atkal bez paskaidrojumiem, neto vai bruto.

200 euro dienā restorānā
Nav saprotams, pirms vai pēc nodokļiem, arī guglis īpaši nepalīdz. Citādāk, pavisam normāls cipars vidēja ranga pavāram, galvenais saņem ap pusotras reizes vairāk, tālāk sākas konkrētība.

Kā atjaunot galda virsmu?
1. Apsvērt variantu vai jauna galda iegāde nav saprātīgākais risinājums. 2. Pastāstīt par galdu un bojājumu detalizētāk, jo 1.ieteikums var izrādīties pareizākais.

Ko vajag vīrietim?
Daudz jau nevajag, vien zirgasti, ar kuru pēc "mineta un kotletēm" iespējams arī parunāties.

Naktsmājas Viļņā
Ļoti sen nav nakšņots Viļņā, bet tā, hoteļu un hosteļu tur netrūkst. Arī nesapratne par bukinga noraidīšanu, man nupat jau tuvojas otrais desmits reižu pie beigām pēdējos pāris gados un tikai pozitīvas atsauksmes.

Kā nokļūt ikea veikalā?
https://d37kg2ecsrm74.cloudfront.net/web/ikea4/pageImages/page__en_lt_15343130100.jpeg Visvienkāršāk būs ar 16.busu, bet, ja nav pretī pasoļot dažus simt metrus vairāk, tad arī 21.buss der.

Arodbiedrības
Latvijā, vai? Te taču tādu organizāciju nemaz nav, vien nosaukumi.

Kādu telefonu varat ieteikt.
Pirksti vēdeklī, bet naudas naU? Bija aifons, būs atkal, bet ne jau jauns, sestais šobrīd jau zem 200 dabūjams. Sakārtots nevis miskaste no rokas.

Bērna uzturēšana.
Vēsturiski bērni ir resurss un izdevumi priekš viņiem ir attaisnojami līdz brīdim, kad šo resursu var likt pie darba (es pirmo algu saņēmu jau vasarā pēc pirmās klases beigšanas, tas nekas, ka tie bija vien daži rubļi). Arī mūsdienās mazāk intelektuālās sabiedrībās šis turpina darboties.

Alimenti piecu bērnu tēvam
Njā, vienkārši pierādās, ka te papilnam muldoņu. MK noteikumi 37. Tātad tomēr valsts ir oficiāli paziņojusi, ka nabagiem bērnu skaits ierobežots. Tikai kontroli un sankcijas kaut kā nemana ...

Kādu telefonu varat ieteikt.
Sakārtots 5. aifons jau pat zem simta nopērkams.

Alimenti piecu bērnu tēvam
Tajos 348. noteikumos nebūt NAV rakstīts (no šeit ieliktā citāta spriežu), ka 25/30% KATRAM bērnam, bet bērniem kopā. Kaut likumi un noteikumi ar galvu nedraudzējas regulāri, tomēr 10 bērnu ģimenes vecākus piespiest pelnīt vismaz trīsreiz minimālo tikai bērnu uzturēšanai (plus pašiem, īpašuma uzturēšanai utt.) laikam nav paredzēts. Jeb tomēr ir? Vai arī pilnā ģimenē augošie bērni tiek...

Domājamās daļas
Tā iet, ja uzdod ne līdz galam izdomātu jautājumu. Īpašums var būt: 1)sadalīts domājamās daļās UN dzīvokļu īpašumos, 2)sadalīts domājamās daļās. Pirmajā gadījumā ar organizētiem īpašniekiem CL var būt ļoti sekundārs, otrajā tas ir vienīgais, kas regulē attiecības starp kopīpašniekiem. Nedaudz vieglāk, ja noslēgta juridiski nevainojama vienošanās par kopīpašuma lietošanas kārtību (noteikti jābūt...

Domājamās daļas
DzĪL var "iebāzt" tikai tur, kur tas likumā uzrakstīts un vismaz manā lauciņā tas nemaz nav tik maz. Viss pārējais CL. Ar to DzĪL gan CL ietekmi var stipri mazināt (ja dzīvokļu īpašnieki organizēti).

Gids un šoferia Gruzijā
Ja kāds uz Gruziju brauc par 700, tad tās ir viņa neatņemamas tiesības. Ja nebūtu padārgais lidojums (ir varianti), tad līdz nedēļai pietiek ar daudz mazāku naudiņu. Nokļūt Horvātijā var lētāk, taču uz vietas būs jūtami dārgāk. Lētās autobusu tūres neapskatu, tā ir cita pasaule un, ja vien pa zemes ceļu saprātīgi varētu tikt līdz Gruzijai (tagad tikai caur Turciju, kas ir gandrīz 2 reizes tālāk...

Par vasaras laiku
Tikai par grozīšanu. Skolas gadu ļoti agrie rīti un ne tik vēlie vakari vasarā neko neiespaidoja, jo abos robežstāvokļos bija saldais šņāciens. Pirmajā grozīšanas gadā bija ļoti patīkams pārsteigums par garo vakaru vasarā (tajā laikā man topā bija stopošana un lieka stunda vakarā ļāva vēl nokļūt ceļamērķī/mājās). Ziemā tumšs kā no rīta, tā vakarā, it kā nekas būtiski nemainās, tomēr gaisma jau...

Kā pasaukt viesmīli restorānā? Un kā ar dzeramnaudu, ja maksā ar karti?
Restorāns jau tā pati ēdnīca vien ir, tikai ar spožākām spalvām. Cilvēki to apmeklē vairāku iemeslu dēļ un pusdienas/vakariņas dāmas (kunga) sabiedrībā un svinības varbūt ir tikai pamanāmākā daļa. USA tip ir ne tikai tradīcija, bet pavisam legāla viesmīļa (u.c.) algas sastāvdaļa un, ja to nemaksā, var arī poličus izsaukt. Pie tam, pēdējā laikā par tādu sīknaudu kā 10% nav gadījies lasīt,...

Skapīšu krāsošana
.... Uz tausti pēc papīra .... Melamīns, viens no lamināta paveidiem (neizsakos absolūti korekti). Krāsot var, ja virsmu iepriekš sagatavo - noslīpē un putekļus pēc tam ar slapju lupatu "nomazgā". Krāso ar pindzeli.

Skapīšu krāsošana
Šitāds skapītis varētu nebūt krāsots, bet laminēts un krāsot laminātu ... mhm ... varbūt var atrast lietderīgākas nodarbes.

Grīdas krāsa
.... bārbijrozā .... Ir pieredze, arī bordo vietā uztaisīja auksto biešu zupu. Jāstāv veikalā blakus un jādiriģē, kādu toni rezultātā sasniegt (vēlams krāsas paraugam būt līdzi somā). Manā objektā to darīja klients un rezultātā ēka tagad brīnišķīga.

Grīdas krāsa
https://www.tikkurila.com/decorative_paints/products/interior_products/wooden_floors

Precīza metālpstrāde
Rēzeknes vai Daugavpils lielās rūpnīcas (lokomotīves utml.), ja tur vēl kas pāri palicis. Labi "metālmākslinieki" arī Rīgā būs ar uguni jāmeklē. Un ar cilvēku vien par maz, vajag arī aparātus (virpas, frēzes utt.) un attiecīgus izejmateriālus (noteiktas markas metālu). Ir tepat oHo daži šīs jomas darboņi manīti.<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu