joens

Virietis (59)
iepazīties ar joens

76 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Vai vīra meita būs kandidāte uz mantojumu?
Atslēgas vārdi - iegādāts laulības laikā. Ja nav citu dokumentu (piemēram, 100% iegādāts par viena laulātā vecmāmiņas mantojuma naudu utml.), tad pieder 50% sievai, 50% vīram. Mantinieki dala tikai mirušā 50% no kuriem otram laulātajam pienākas sava daļa (cik tieši, atkarīgs no mantinieku kopskaita).

Kur nopirkt kabīni traktoram URSUS c-360?
Te var - http://www.ebay.de/itm/Kabine-fur-Traktor-Traktorkabine-Verdeck-Kabinen-bis-ca-70PS-Ursus-C-360-rot-
/262949867209?hash=item3d39088ec9:g:ZfQAAOSwh-1W4aQV

Kā notīrīt kapara trubas?
Ar kādu pulējamo pastu var mēģināt. Normāli būtu biji uzreiz pēc iebūvēšanas nopūst ar akrila laku vai ko līdzīgu. Virtuves vara trauku tīrītājs?

Priekšapmaksa par viesnīcas rezervēšanu
Visa komunikācija tikai un vienīgi caur bukingu (nesaprotu, ko nozīmē "uzrakstīju viņiem"). Priekšapmaksa mēdz parādīties viesiem no "aizdomīgām" valstīm (nez, cik daudz ungāru nojauš par Latvijas esamību).

Ar auto uz Ungāriju
Ja brauc pa bāņiem, bez vinjetes nedrīkst.

Pazaudēts oriģināls līgumam par zemes iegādi
Visi skaidri zin, ka tas līgums kaut kur iereģistrēts, tad jau problēmas nav. Bet, ja ir tikai līgums (notārs nav obligāta šāda līguma sastāvdaļa), bez tālākas procesēšanas, tad labāk meklēt otru līguma eksemplāru pie otras puses.

emails - MegaAptauja!
Bet neviens ar varu nespiež izmantot. Varētu būt 4.punkta sastāvdaļa, ne viss punkts. Man ir maksas pasts, ir iespēja par to pašu naudu reģistrēt savu domēnu vai domēnu from u.c. pribambasus (viss pagaidām neizmantots).

emails - MegaAptauja!
No mana skatu punkta sarakstā iztrūkst vismaz 2 pozīcijas - maksas vietējais, maksas citvalsts.

Cita cilvēka foto izmantošana.
Vispār jau to bildē redzamo pasažieri var arī atlaist no darba (juridisko pusi neapspriedīsim), ja profils ar stulbingiem nonāk bosa redzeslokā. Tāpat var sanākt citas nopietnas nepatikšanas (ej nu pēc tam pierādi, ka neesi kamielis). Tāpēc saukt to par nevainīgu izklaidi noteikti nevar.

Kopipasuma sadale viengimenes majai
Vienģimenes mājas vairumā gadījumu ne tikai nevar fiziski sadalīt vairākās daļās, bet vietējie apbūves noteikumi to pat neļauj (parasti zemes par maz). Autore ir vai nu smagi apmuļķota (tai skaitā, galvoja brālim kredītu) vai kārtējais trollis.

Kopipasuma sadale viengimenes majai
Liekas kustības pašai kaitē, cik saprotu, tie ir 500 ir par to, ka prasīji sadali (un zaudēji prasību) nevis, ka kāds Tevi iesūdzējis (starp citu, par ko? Atklāsies te vēl pazemes ūdeņi). Visu laiku problēma bija brāļa, pēc tam bankas, tagad tiesu izpildītāja pusē. Ar kaut kādu savu iejaukšanos acīmredzot esi vismaz daļu problēmas paņēmusi uz sevi. Normāli (t.i. bez beisbolenēm, lodāmuriem...

Garšīgi gaļas konservi .
Ir ceļojumi un ir ceļojumi. No tuvākām vietām laikam tikai Norvēģija ir vieta, uz kurieni ņemt līdzi savu paiku. Citur ērtāk būs izmantot vietējo piedāvājumu un nestaipīt līdzi konservu kilogramus. Ja nu tomēr konservi, tad meklētu speciāli armijai (valsts nav svarīga) paredzētos (nejaukt ar tā reklāmiski nosauktiem). Par vietējiem ražotājiem jau pasen visas labās domas izdzisušas, kā jau...

Kāpēc pat zolīdiem kungiem smird kājas?
Hmm, bet kāpēc kungs tikai kurpes vilka nost, zeķes nē? Sesks zeķēs? Citādāk grūti iedomāties, kāpēc aizejot viesos, būtu jāvelk nost apavus (gumijas zābaki nākot no tīruma būtu izņēmums, bet pēc tādiem zābakiem kājas smird vēl trakāk).

Kā var pārdot māju, ja mantinieks nav atteicies no mantojuma?
Dāvinājums ir visvieglāk apstrīdamā lieta. Pat pirkumu var apstrīdēt, bet tad būs stipri sarežģītāk. Tiesa, atgūt ko no tālākā labticīgā ieguvēja gan būs nereāli, nāksies vien ar "mazdēlu" tiesāties.

Betona pārsegums uz pamatiem
Pārāk vispārīgs jautājums, lai korekti atbildētu. Pirmkārt, kāpēc tas vispār radies? Pēc tam var pāriet pie rasējumiem (kaut ar roku uz rūtiņpapīra zīmētiem) un fotogrāfijām. Ja naudas betonam nav žēl, var pirmo variantu :D

Kadi bus nodokli jamaksa mikrouznemam ar vienu darbinieku, kurs ari ir ipasnieks?
Telpu īre, internets, komandējumu ceļa un viesnīcu izdevumi, biroja tehnika, softs, kancelejas preces utt. utt., tas viss neietilpst MUN maksātāja algā.

Vai pilnīgi un galīgi degradējies bomzis vēl var kļūt par normālu cilvēku?
Diemžēl, šajos platuma grādos bieži sastopama situācija, ka nestrādāt (bomžot) ir ekonomiski izdevīgāk, kā strādāt zemu apmaksātu mazkvalificētu darbu. Otrs aspekts - augsti kvalificēts speciālists izkrīt no aprites dažu gadu laikā, ja nestrādā savā profesijā (pats zinu, cik smagi bija atgriezties pēc 90-o gadu sajukuma, gandrīz vai kā atsākt studijas vienpersoniski mājas apstākļos bez mentora...

Kam jamaksa socialais nodoklis?
Izskatās, ka autoram iedota tāme par veiktajiem darbiem un tur, protams, viss uzrādās, ne tikai socnodklis. Tas ir tikai gala summas atšifrējums, lai saprastu, cik tieši strādnieka boss ieliek kabatā un, ka tā nav lielākā kopsummas daļa.

Kadi bus nodokli jamaksa mikrouznemam ar vienu darbinieku, kurs ari ir ipasnieks?
Kas ir mikrouzņēmums? Pārāk daudz dažādu uzņēmēju ir zem šī nosaukuma un katram kaut kādas savas nianses. Labāk saukt par MUN maksātāju. "Pārrēķinu" taisīs EDS, cik saprotu, 15% ir ne no visa apgrozījuma, bet tikai no 7001€, tāpēc nekādu pārrēķinu, tikai sākas cita likme. Arī MUN maksātājam ir atļauti attaisnotie izdevumi (ar dažiem ierobežojumiem), kur var diezgan daudz ko sabāzt.

Lietots ričuks no Veloplacis - atsauksmes
Hmm, par kādiem ferrari ričukiem te stāsta, ja reiz tik ļoti jāpēta. Tieši no kanāla izvilktais, ja nav ar saskrūvētu cenu, būs pats labākais pirkstus nemētājošam personāžam. Ja ripo, ātrumi slēdzās, lampiņas midžinās un cena apmierina (nepārsniedz nedēļas pusdienu izmaksas), kāpj virsū un brauc mājās. Prasība pret pārdevēju varētu būt vien reālas garantijas esamība.

Reklāma oho
Ugunslapsas bloķētājs strādā diezgan labi.

Cik izmaksā dzīvokļa pārrakstīšana juridiskai personai?
It kā ir pilnīgi vienalga, kas būs īpašnieks, fiziska, juridiska persona, sabiedriska organizācija utt., tai skaitā LV nereģistrēta. Process identisks.

Ko noteikti vajadzētu redzēt Telavivā?
Viss nav 4x (priekš tūrista), viesnīcas kā visur, transports tāpat, šopings arī nelikās būtiski citādāks. Taksometrs man nepieciešamajā maršrutā bija par monopolcenu (ne laupītāju), attiecīgi nav rādītājs kopumā.

Ko noteikti vajadzētu redzēt Telavivā?
Nesena Izraēlas pieredze - sabiedriskā ēdināšana ļoti dārga (man rupji sanāca, ka 4x kā Rīgā). Pārtika veikalos jau draudzīgāka.

Kas būs ja pēc mājas izsolei nepitiek līdzkļu hipotekas dzēšanai?
Kas ir mantinieks? Jau noticis (mantojums pieņemts) vai tikai potenciālais (domā par pieteikšanos)? Pirmajā variantā prātīgi būtu bijis izsoli nepieļaut, tagad parādos līdz ausīm, pako čemodānu uz UK, kamēr vēl var. Otrajā - ja dzīvei pietrūkst asuma, pat tad var mazāk sāpīgu nodarbi sameklēt.

Īpašuma pārrakstīšana ...
Atdot - likumdošana nav paredzējusi šādu opciju darbībām ar NĪ un citām reģistrējamām lietām. Pirkuma vai dāvinājuma līgums. Pašvaldības pirmpirkums uz šo konkrēto gadījumu visticamāk neattiecas (netiek pārdots/dāvināts viss īpašums).

vai 1 dīķis uz 2 dažādiem kadastra gabaliem skaitas kopīpašums?
No pieredzes - tas ir tik birokrātiski un cilvēciski sarežģīts pasākums, ka bez ļoti īpašas vajadzības šo jautājumu prātīgāk ir nekustināt vispār. Nav kopīpašums (nav jābūt).

Īpašuma pārrakstīšana ...
Daļai laikam pirmpirkuma tiesību nav (izņemot esošo/-s līdzīpašnieku/-s), tikai visam īpašumam. Tāpēc jau joprojām taisa pirkuma līgumus, vakar 50% un šodien 50%.

Īpašuma pārrakstīšana ...
Padomju mantojums ir nemirstīgs. Jau 20+ gadu nav vairs tādas procedūras kā "pārrakstīt", bet cilvēki joprojām lieto. Pārdot, dāvināt. Notāram(?) un valstij būs jāmaksā, bet šajā gadījumā laikam kaut ko mazāk kā parasti (ne 2%). Lai Tavi mantinieki darījumu neapstrīdētu (kaut kad nākotnē), labāk varētu būt pārdot.

Kāpēc apģērbu ražotāji diskriminē korpulentos cilvēkus?
Pašlaik trends ir skinny un nav jābūt pat korpulentam, lai no veikala izietu tukšā. Slim fit arī dominē, bet ar regular fit jau ir problēmas, kas tieši ir tas, kas derētu ne skinny un ne slim indivīdiem.

Dzīvo bez īres līguma
Ja cilvēks dzīvo kopš 1966.gada, tad pilnīgi noteikti ir īres līgums, visticamāk, padomju dzīvokļa ordera izskatā. Un tas ir sīkums, ja to papīru tagad jāmeklē pa arhīviem, kas nemaina lietas būtību - beztermiņa īres tiesības.

Ar ko podu stiprināt pie zemes - ar javu vai skrūvēm (dībeļiem)?
Kas ir zeme? Es to domāju nopietni - tā ir grīda uz grunts vai 5.stāvā ar koka pārsegumiem? No šeit aprakstītā ir ļoti skaidri redzams, ka kāds ir sev piesavinājies meistara nosaukumu. Sameklē normālu meistaru, kā te jau augstāk iesaka, un nebūs pašam jālien sev svešās tēmās.

Ka var uzinat vai ir beigusies sodamiba?
Laikam caur latvija.lv var iesniegt lūgumu izsniegt izziņu. Vismaz online uzzināt, izskatās, iespēju nav. Kriminālsodāmību elementāri varēja un var dabūt, ja birojā kāda pirātiska datorprogramma uzinstalēta, nav obligāti kādu jānosit.

Nopirkts dzīvoklis izsolē. Kad drīkst iet iekšā?
Izsolēs pārdod kaķi maisā, potenciālajiem pircējiem/izsoles dalībniekiem ir liegta iespēja detalizēti iepazīties ar izsoles priekšmetu. Bet cilvēkiem jau azartspēles patīk. Ja dzīvoklī kāds dzīvo (nav svarīgi, ar līgumu vai bez), tad viņa izmešanai var arī 20 gadi paiet (ja nepielieto krimināli sodāmus paņēmienus).

Kam jātaisa ceļš?
Paskatījos kartē, tā ir iela uz sava zemes gabala. Kad pagastam/novadam būs nauda, tas arī izbūvēs, pagaidām tikai zemes gabalu īpašnieku problēma. Saskaņojot ar pašvaldību jābūvē vien pašiem, pie tam, pieturoties pie ielas projekta (var gadīties, ka tāda vēl nav un jāizstrādā). Kamēr iela nebūs izbūvēta un nodota ekspluatācijā (ir nianses, kas skaidrojamas uz vietas), mājas projektu būvvalde...

Kā atradināt vecu runci par kastīti izmantot dīvānus? :(
Runcis zīmē teritoriju. Iemeslu var būt kaudze. Kaut kādas teorētiskas zinības esmu smēlies no Animal Planet raidījuma My Cat from the Hell (vai līdzīgi), iesaku paskatīties, varbūt, ko konkrēti noderīgu gūsi.

Iepirkšanās Polijā.
Ja kādam nevajag to, ko var nopirkt Polijā, tad var gadīties nesapratne. Būtu tā Polija tuvāk, varētu pat reizi nedēļā pēc paikas braukt pakaļ (daudzi lietuvieši un pat baltkrievi tā dara). Apģērbu/apavus sev jau kopš agrīnākajiem 90-ajiem galvenokārt pērku tikai "vecajā" Eiropā (visvairāk Vācijā un UK). Izvēles un kvalitātes par nelielu cenu dēļ (pamatā tie nav starptautiskie brendi).

Iepirkšanās Polijā.
Polijā jāpērk viņu preci, nevis starptautiskos brendus.

Iepirkšanās Polijā.
Slikti orientējos aktuālajos apģērbos sievietēm, bet sev LV robežās pērku gandrīz vai tikai "sieriņus" (vai jebko citu, ko vajag tūlīt un šajā paša vietā, ne pēc pāris mēnešiem Londonā), visu citu mugurā un kājās velkamo kaut kur ārpusē. Polija ir ekonomiski izdevīga pat braucot speciāli šopingot (protams, ne vienu T-kreklu nopirkt), kur nu vēl, ja šopings tik viena no brauciena sastāvdaļām....

piebraucamā ceļa robežas pārbīdīšana
Labot zobus pa telefonu ir diezgan apgrūtinoši. Bez plāniem un dokumentu izpētes neko nevar apgalvot. Vienkāršs risinājums - aiziet līdz vietējās pašvaldības teritoriālplānotājam papļāpāt.<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu