joens

Virietis (59)
iepazīties ar joens

68 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Kā mainās vērtības dzīvē
Ja izglītotie strādā makdakos, tad īstenībā viņiem ir tikai izglītības papīrs, ne pati izglītība. Īrijā, Vācijā pašlaik ir uzplaukuma periods, kā nesen rakstīja lapsis, ka darba ir nejēgā.

Nesledzas SAMSUNG telefons.
Bija man ābolītis, sasitu kalnos, tagad ir zaļais cilvēciņš, gribu atpakaļ to iekosto.

Santehniķis+elektriķis
Par lampiņām - nevajag pirkt ķīniešu lampiņas. Tikko sāku lietot Somijā ražotas, tā izdegšanas problēma jau ilgāku laiku nav novērota. Bet tā, ik mēnesi vienu bija jāmaina.

Kur gatavo vijoles pasi? Vai blokflautai arī vajag pasi braukšanai uz ārzemēm?
Ātrs gugļa pārskrējiens nerāda, ka tāda pase eksistē, katrs lidošanas gadījums jāprecizē attiecīgajā aviokompānijā. Ar USA (un varbūt citur arī) sarežģī dabas aizsardzības likumi, ja vijolei un lociņam izmantoti tagad aizsargājami materiāli (sarkankoks, ziloņkauls utml.).

Polija - apskates objekti Augustova - Belostoka - Varšava
Augustova ar apkārtni vien ir diezgan "garlaicīgs" apskates objekts, vismaz pāris dienas var sevi nodarbināt.

Labas un garšīgas kafijas pupiņas.
Tas veikaliņš man rokas stiepiena attālumā, attiecīgi ir nojausma, cik mēnešus tur burkā stāv pupiņas, līdz izpārdod. Ja tur regulāri stāvētu kādu 10 cilvēku rinda visas dienas garumā, tad noteikti varētu iet iepirkties, jo būtu garantēta supersvaiga prece. Gandrīz visur, kur mani cienājuši ar kafiju no pašmaļamā agregāta, tā ir bijusi dzerama. Vien aparāta cena priekš pāris tasīšu...

Labas un garšīgas kafijas pupiņas.
Aparāti - vai nu tas, kas pats maļ un pēc tam izdod tasīti vai arī mal pats ar dzirnaviņām un tad kaut krūzītē uzlej. Pupiņas - žēl, ka augstāk gandrīz nav pielietojamas informācijas, mani interesētu, kurā Rīgas kafijpupiņu veikalā ir tāds apgrozījums, ka vismaz reizi dienā ir attaisīts jauns maiss ar svaigu grauzdējumu. Līdz šim sanācis iepirkties tikai tādos, kur pupiņas stendos stāv...

Lētākais, ekonomiskākais auto ar automātisko kārbu
Konkrētu ieteikumu par modeli nav (kur nu vēl ekonomisku), vien tas, ka auto ir braukšanai, ne remontēšanai. Tajā brīdī, kad

Kur uz Jāņiem nopirkt īstu kvasu?
Vai ir vairāki ZZ? Veikalā redzu tikai iesala dzērienu.

Pilsonības maiņa?
Tikai apdomas - tā kā LV=EU, tad citas EU valsts pilsonība būtiskas izmaiņas dos tikai dzīves organizēšanai tajā zemē, pat, ja tur ārzemniekiem ar vietējiem gandrīz nav finansiālu un attieksmes no vietējās varas atšķirību (karalis/-iene, valdība, pašvaldība).

Akas tīrīšana
Šodien ar sūkņiem, bērnu dienās smēlu ar spaini, pēc tam pieredzējis vīrs kāpa iekšā tīrīt, arī ar spaini smēla ārā. Ar puvuma smaku var būt visādi, LV taču populāras sērūdeņraža kūres, attiecīgi tas var izrādīties ūdens dabiskais stāvoklis.

Bilžu pagriešana
Mans novērojums, ka viss jaunais softs darbojas automātiski un tikko bilde nonāk citā sistēmā, tā ir tajā stāvoklī kā noseivots (oHo ir acīmredzams pierādījums). Ja bildi sagriež uz vecāka softa (XP ar Windows Picture and Fax Viewer ir pašā laikā), viss notiek kā tam jābūt.

Kā atteikties no mantojuma?
Atteikums no mantojuma var paātrināt mantojuma saņemšanu tam/tiem, kuri neatsakās, citādāk jāgaida līdz termiņa beigām (gads laikam). Ja ir potenciāli, bet neskaidri zināmi mantinieki, kas var izdomāt pieteikties, tad laikam šis neskaitās.

Pēc Facebook Cukerbega Harvarda izlaiduma runas: vai no Jūsu īstas brīvības pasaulei būtu jēga?
Pagaidām divas no LV mentalitātes kardināli atšķirīgas valstis (viena pat ļoti bagāta) šo ideju (vēl) nav akceptējušas. Jāatceras, ka nesavtīga labdarība var eksistēt tikai cilvēks-cilvēks attiecībās, valstīm ir diezgan skarbs aprēķins - izdevīgāk ir maksāt pabalstus nekā cīnīties ar demonstrantiem. Neizbēgamā darba vietu samazināšanās (vardarbīgu) demonstrāciju risku palielina, tāpēc...

Koka logi Hroščova laika mājā
Man par to visu ir profesionāla izpēte, tāpēc netaisos strīdēties ar tūristiem, jo tiem vienmēr viss labāk redzams.

Koka logi Hroščova laika mājā
Par R-Eiropu, protams, sviests sarakstīts. Ir noteikumi, kādām prasībām jāatbilst logam (starp citu, tie ir arī LV, tikai te ar to ievērošanu un kontrolēšanu īpaši neviens neaizraujas, kaut projektā man šos rādītājus jāliek), bet ne materiāliem, var būt gan plastmasas (PVC), gan koka, gan metāla rāmji, gan kompozītie. Padomjlaika (kopš 70-ajiem gadiem) logus nav īsti jēgas restaurēt, pat, ja...

Kas ir Austrumu makreles?
Scomber japonicus (wiki) - Klusā okeāna skumbrija. No malas raugoties, nekādas atšķirības no ierastās.

Vai vīra meita būs kandidāte uz mantojumu?
Atslēgas vārdi - iegādāts laulības laikā. Ja nav citu dokumentu (piemēram, 100% iegādāts par viena laulātā vecmāmiņas mantojuma naudu utml.), tad pieder 50% sievai, 50% vīram. Mantinieki dala tikai mirušā 50% no kuriem otram laulātajam pienākas sava daļa (cik tieši, atkarīgs no mantinieku kopskaita).

Kur nopirkt kabīni traktoram URSUS c-360?
Te var - http://www.ebay.de/itm/Kabine-fur-Traktor-Traktorkabine-Verdeck-Kabinen-bis-ca-70PS-Ursus-C-360-rot-
/262949867209?hash=item3d39088ec9:g:ZfQAAOSwh-1W4aQV

Kā notīrīt kapara trubas?
Ar kādu pulējamo pastu var mēģināt. Normāli būtu biji uzreiz pēc iebūvēšanas nopūst ar akrila laku vai ko līdzīgu. Virtuves vara trauku tīrītājs?

Priekšapmaksa par viesnīcas rezervēšanu
Visa komunikācija tikai un vienīgi caur bukingu (nesaprotu, ko nozīmē "uzrakstīju viņiem"). Priekšapmaksa mēdz parādīties viesiem no "aizdomīgām" valstīm (nez, cik daudz ungāru nojauš par Latvijas esamību).

Ar auto uz Ungāriju
Ja brauc pa bāņiem, bez vinjetes nedrīkst.

Pazaudēts oriģināls līgumam par zemes iegādi
Visi skaidri zin, ka tas līgums kaut kur iereģistrēts, tad jau problēmas nav. Bet, ja ir tikai līgums (notārs nav obligāta šāda līguma sastāvdaļa), bez tālākas procesēšanas, tad labāk meklēt otru līguma eksemplāru pie otras puses.

Cita cilvēka foto izmantošana.
Vispār jau to bildē redzamo pasažieri var arī atlaist no darba (juridisko pusi neapspriedīsim), ja profils ar stulbingiem nonāk bosa redzeslokā. Tāpat var sanākt citas nopietnas nepatikšanas (ej nu pēc tam pierādi, ka neesi kamielis). Tāpēc saukt to par nevainīgu izklaidi noteikti nevar.

Kopipasuma sadale viengimenes majai
Vienģimenes mājas vairumā gadījumu ne tikai nevar fiziski sadalīt vairākās daļās, bet vietējie apbūves noteikumi to pat neļauj (parasti zemes par maz). Autore ir vai nu smagi apmuļķota (tai skaitā, galvoja brālim kredītu) vai kārtējais trollis.

Kopipasuma sadale viengimenes majai
Liekas kustības pašai kaitē, cik saprotu, tie ir 500 ir par to, ka prasīji sadali (un zaudēji prasību) nevis, ka kāds Tevi iesūdzējis (starp citu, par ko? Atklāsies te vēl pazemes ūdeņi). Visu laiku problēma bija brāļa, pēc tam bankas, tagad tiesu izpildītāja pusē. Ar kaut kādu savu iejaukšanos acīmredzot esi vismaz daļu problēmas paņēmusi uz sevi. Normāli (t.i. bez beisbolenēm, lodāmuriem...

Garšīgi gaļas konservi .
Ir ceļojumi un ir ceļojumi. No tuvākām vietām laikam tikai Norvēģija ir vieta, uz kurieni ņemt līdzi savu paiku. Citur ērtāk būs izmantot vietējo piedāvājumu un nestaipīt līdzi konservu kilogramus. Ja nu tomēr konservi, tad meklētu speciāli armijai (valsts nav svarīga) paredzētos (nejaukt ar tā reklāmiski nosauktiem). Par vietējiem ražotājiem jau pasen visas labās domas izdzisušas, kā jau...

Kāpēc pat zolīdiem kungiem smird kājas?
Hmm, bet kāpēc kungs tikai kurpes vilka nost, zeķes nē? Sesks zeķēs? Citādāk grūti iedomāties, kāpēc aizejot viesos, būtu jāvelk nost apavus (gumijas zābaki nākot no tīruma būtu izņēmums, bet pēc tādiem zābakiem kājas smird vēl trakāk).

Kā var pārdot māju, ja mantinieks nav atteicies no mantojuma?
Dāvinājums ir visvieglāk apstrīdamā lieta. Pat pirkumu var apstrīdēt, bet tad būs stipri sarežģītāk. Tiesa, atgūt ko no tālākā labticīgā ieguvēja gan būs nereāli, nāksies vien ar "mazdēlu" tiesāties.

Betona pārsegums uz pamatiem
Pārāk vispārīgs jautājums, lai korekti atbildētu. Pirmkārt, kāpēc tas vispār radies? Pēc tam var pāriet pie rasējumiem (kaut ar roku uz rūtiņpapīra zīmētiem) un fotogrāfijām. Ja naudas betonam nav žēl, var pirmo variantu :D

Kadi bus nodokli jamaksa mikrouznemam ar vienu darbinieku, kurs ari ir ipasnieks?
Telpu īre, internets, komandējumu ceļa un viesnīcu izdevumi, biroja tehnika, softs, kancelejas preces utt. utt., tas viss neietilpst MUN maksātāja algā.

Vai pilnīgi un galīgi degradējies bomzis vēl var kļūt par normālu cilvēku?
Diemžēl, šajos platuma grādos bieži sastopama situācija, ka nestrādāt (bomžot) ir ekonomiski izdevīgāk, kā strādāt zemu apmaksātu mazkvalificētu darbu. Otrs aspekts - augsti kvalificēts speciālists izkrīt no aprites dažu gadu laikā, ja nestrādā savā profesijā (pats zinu, cik smagi bija atgriezties pēc 90-o gadu sajukuma, gandrīz vai kā atsākt studijas vienpersoniski mājas apstākļos bez mentora...

Kam jamaksa socialais nodoklis?
Izskatās, ka autoram iedota tāme par veiktajiem darbiem un tur, protams, viss uzrādās, ne tikai socnodklis. Tas ir tikai gala summas atšifrējums, lai saprastu, cik tieši strādnieka boss ieliek kabatā un, ka tā nav lielākā kopsummas daļa.

Kadi bus nodokli jamaksa mikrouznemam ar vienu darbinieku, kurs ari ir ipasnieks?
Kas ir mikrouzņēmums? Pārāk daudz dažādu uzņēmēju ir zem šī nosaukuma un katram kaut kādas savas nianses. Labāk saukt par MUN maksātāju. "Pārrēķinu" taisīs EDS, cik saprotu, 15% ir ne no visa apgrozījuma, bet tikai no 7001€, tāpēc nekādu pārrēķinu, tikai sākas cita likme. Arī MUN maksātājam ir atļauti attaisnotie izdevumi (ar dažiem ierobežojumiem), kur var diezgan daudz ko sabāzt.

Lietots ričuks no Veloplacis - atsauksmes
Hmm, par kādiem ferrari ričukiem te stāsta, ja reiz tik ļoti jāpēta. Tieši no kanāla izvilktais, ja nav ar saskrūvētu cenu, būs pats labākais pirkstus nemētājošam personāžam. Ja ripo, ātrumi slēdzās, lampiņas midžinās un cena apmierina (nepārsniedz nedēļas pusdienu izmaksas), kāpj virsū un brauc mājās. Prasība pret pārdevēju varētu būt vien reālas garantijas esamība.

Reklāma oho
Ugunslapsas bloķētājs strādā diezgan labi.

Cik izmaksā dzīvokļa pārrakstīšana juridiskai personai?
It kā ir pilnīgi vienalga, kas būs īpašnieks, fiziska, juridiska persona, sabiedriska organizācija utt., tai skaitā LV nereģistrēta. Process identisks.

Ko noteikti vajadzētu redzēt Telavivā?
Viss nav 4x (priekš tūrista), viesnīcas kā visur, transports tāpat, šopings arī nelikās būtiski citādāks. Taksometrs man nepieciešamajā maršrutā bija par monopolcenu (ne laupītāju), attiecīgi nav rādītājs kopumā.

Ko noteikti vajadzētu redzēt Telavivā?
Nesena Izraēlas pieredze - sabiedriskā ēdināšana ļoti dārga (man rupji sanāca, ka 4x kā Rīgā). Pārtika veikalos jau draudzīgāka.

Kas būs ja pēc mājas izsolei nepitiek līdzkļu hipotekas dzēšanai?
Kas ir mantinieks? Jau noticis (mantojums pieņemts) vai tikai potenciālais (domā par pieteikšanos)? Pirmajā variantā prātīgi būtu bijis izsoli nepieļaut, tagad parādos līdz ausīm, pako čemodānu uz UK, kamēr vēl var. Otrajā - ja dzīvei pietrūkst asuma, pat tad var mazāk sāpīgu nodarbi sameklēt.<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu