joens

Virietis (61)
iepazīties ar joens

42 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Kā noslēgt līgumu ar kaimiņiem par ceļa servitūtu?
Ceļš un elektrība ir dažādas lietas un arī risināt var dažādi. Nav noteikti jāsaista kopā. Kam pieder ceļš (zeme)? Servitūta nodibināšana šajā gadījumā visticamāk caur tiesu, kas gan var izvērsties garlaicīgi. Aiztecēt pie vietējās pašvaldības teritorijas plānotāja pakonsultēties. Vispār esi "iepircies", ja vien šo faktu (ka nav legālas piekļūšanas zemei) nezināji jau iepriekš.

NĪN Rīgā.
Attiecīgās pašvaldības resursos jāmeklē. Var būt dziļi norakts un uzreiz nemaz neatrodams.

Zibatmiņas (USB flash) rakstīšanas ātrums
50 minūtes? Kaut kas pavisam noteikti ir bojāts, vai nu dzelži vai softs vai abi kopā. Nesen pārdzinu uz flešu (USB 2.0) kādus padsmit gigus, mazāk par 10 minūtēm un mans dators jau vairs pat par antīku nav nosaucams, izraktenis.

Elektriķa sertifikāts UK
Anglija ir liela. Māja Londonā vai māja kādā Velsas biezoknī ir divas lielas atšķirības. Londonā miljons būs tikai ieejas biļetei, kamēr kādā Midlands par to var nopietnu biznesu izveidot (galvenais - klientūra un adekvāti darbinieki).

Vai drīkst izlaist pasazieri pie luksofora?
CSN aktuālajā redakcijā par to nekas nav teikts.

Apgaismojums paverot durvis.
Internets stāsta (ir arī remonta pamācības ar bildēm), ka problēma oksidējušos štekeros (problēma raksturīga un plaši izplatīta). Remonts esot tik darbietilpīgs ("pusauto" jāizjauc), ka vieglāk nomainīt visu bloku. LV darba izmaksas mazākas, te varbūt var remontēt. Vai nu pašam ķimerēties kaut 3 dienas no vietas. Viss atrodas durvīs, cik no bildēm sapratu.

Apgaismojums paverot durvis.
Aizsalis?

Kur var iegādāties labu & lētu laptopu?
Līdz 300 ieskaitot programmnodrošinājumu augšā minētajām vajadzībām var pirkt. Ar SSD, bez HD. Man ir Lenovo, var pieciest. Tomēr ieteiktu lūkot Dell, tie gan parasti no kādiem 500 sākas.

Naudas pārskaitījums uz Latviju.
Kādai vajadzībai? Revolut varētu būt risinājums, neko nekur nav jāskaita.

Vai mikrouzņēmuma darbinieks var strādāt citu algotu darbu, kas nav mikrouzņēmumā?
MU darbinieki (nejaukt ar īpašniekiem, kas arī reizē ir darbinieki) laikam ir visdiskriminētākā darba ņēmēju grupa Latvijā. Par strādāšanu valsts viņus soda, ja nestrādā, var saņemt pabalstus.

Līkas pēdas
Karotītes ir "zaguši" visos laikos un izmaiņas nav sagaidāmas. Par pēdām - šis pamatīgi iekrita acīs Japānā, tur tā pārvietojas gandrīz visas meitenes un nekāds sniegs nav vajadzīgs. Pēc tam kāds man skaidroja, ka tas saistīts ar japāņu tradicionālo sēdēšanu krusteniskām kājām jau no mazuļa vecuma.

Auto novietosana pie privātmājas
Mīkstas riepas automātiski nenozīmē caurdurtas riepas.

Lidojumi
Baterijas ir lidojumu drošība, pārējais uzskaitītais nav aviokompāniju, bet lidostu lauciņā. Pievienojos Bažikam, ko derētu turpmāk aizliegt.

Apdrošināšana, ja ūdensvads plīsis aiz skaitītāja
Ja apdrošinātāji neko nemaksātu, vieni no maniem pastāvīgajiem klientiem sen būtu nobankrotējuši, bet viņi zeļ un plaukst (veic apdrošinātāju apmaksātus tīrīšanas darbus).

Grīda garāžā
Kāpēc ēka tiek saukta par garāžu? Turpmākā ēkas/telpu fukcija? Slodzes uz grīdu? Ēkas enetgoapgādes/termoizolētības prasības? Saprātīgākais variants šādām ēkām ir betona bruģa grīda, taču izskatās, ka tādu negrib. Ko saka ēkas projekta autors? Ir taču būvvaldē saskaņots projekts, vai ne?

Vai var vinnēt biznesa astoņkāji Booking.com?
Kāda tiesa, ja tiesības nav aizskartas?

Vai var vinnēt biznesa astoņkāji Booking.com?
Pēdējos pāris gadus izmantoju šamos intensīvi, pagaidām nekādu problēmu. Galvenokārt maksāju uz vietas hotelī, attiecīgi nekādas priekšapmaksas (tikko gan hotelis Barselonā pierezervējis uz kartes maksu par 1 nakti). Ik pa laikam atceļu rezervāciju, jo gadās labāks piedāvājums. Viss notiek. Neesmu gan līdz šim izmantojis "dīvaino" valstu hoteļus (DAĀ, Ā, CA).

Pirkt uz ebay priekš citas pesonas
Kāda pārmaksāšana ar PP? Drošība svarīgāka, ebay pilns ar krāpniekiem.

Pazuda bezvadu nets
Aš apskatīju savu ļapķapu, vienīgā poga ar lampiņu ir CapsLock, ar antenas zīmējumu arī nav. Parasti wifi uztver caur apakšējās joslas wifi ikonu.

Berna nakotnes profesija?
Ar mājsaimnieču datoru labošanu maizītei jau sanāks, bet tas IMHO ir zemākais iespējamais līmenis, ko puika būs apguvis jau pēc pāris gadiem. Lūk, labot lielas sistēmas ir cita lieta, tur stunda maksā n desmitus naudiņu, īpaši, ja bez dzelžiem būs arī plašāka sapratne (tā nav programmēšana).

Planšete ekstrēmiem apstākļiem ?
Nu bet AutoCAD360 jau tikai planšetēm un telefoniem domāts, ne pilnvērtīgam darbam. Tur jaudīgs ķapļaps vajadzīgs. Varbūt vislabāk ar iespēju sadalīt "reizinātājos" kā manis augstāk minētais Surface, kas tieši lauka darbiem paredzēts (nav vienīgais tāds).

Planšete ekstrēmiem apstākļiem ?
Celtniekiem/projektētājiem taču ir planšetes ar Windows un CAD programmām (AutoCAD360). Par izturību nezinu, bet birojā planšete nav vajadzīga, toties objektā gan. MS Surface ir tas, kas noderīgs, priekš izturības gan būs papildkorpuss vajadzīgs - te nu jāizvēlas, kas svarīgāk, izturība vai profesionāls darbs.

Īpašuma daļas atdāvināšana radiniekam.
Vot saskatās cilvēki visādus luisusalberto un izauras un dara pakaļ. Viss sarakstītais LV strādā tikai nosacīti vai drīzāk nestrādā vispār. Pie tam jebkuru dāvinājumu citi radinieki var jebkurā brīdī apstrīdēt. Ja kādam kas pieder, viņš ar to tiesīgs brīvi rīkoties, ja vien nav noteikts konkrētajam gadījumam kas cits (kā uztura līgumā, piemēram).

Windows XP
Ja pirātē, tad, protams, jālieto tikai pašu jaunāko, ja vien dzelži pavelk. Ja strādā ar dārgām legālām programmām, tad pāriet uz jaunāku operētājsistēmu un atbilstošiem dzelžiem var būt (noteikti būs) visai finansietilpīgs pasākums. Tai pašā laikā strādāt var arī ar veco, viss notiek un nekādu jaunu tēriņu.

Vai Latvijas Sia īpašnieks var iegādāties Igaunijas kompāniju?
Da kaut Mongolijas ... vienīgi skatīties, lai netrāpi uz valstīm, pret kurām USA un EU sankcijas.

Vai man ir tiesibas mantot?
Kopīpašums ir ļaunums! Pēc aprakstītā mātei pieder 50%, attiecīgi tos var mantot (kas ir mantinieki, paši tiksiet galā, tēvs arī tāds ir).

Vai ar šampūnu var aizvietot delikāto šķidro mazgāšanas līdzekli?
Ar rokām varbūt var. Ar mašīnu nekā, jebkurš putojošais mazgāšanas līdzeklis sarīkos "sprādzienu makaronu fabrikā".

Kā izdrukāt no interneta karti
Tur taču maliņā ir Drucken ar n-tajām opcijām, tas neder? Tad tikai Print Screen.

Kā izdrukāt no interneta karti
Ja mht, tad mēģini nepareizajā virzienā, ne tur ne to taustiņu spied. Var sākt ar view picture un pēc tam gan vai jpg vai png varēs noseivot.

Kā izdrukāt no interneta karti
Noseivo bildi, atver kādā redaktorā (der pat Paint, bet var insertēt arī Word) un drukā uz nebēdu.

Lūdzu iesakiet labu un uzticamu ceļojuma koferi.
Visu ražo un var pat nopirkt - https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20181021013636&SearchText=string+bag

Mājas lapa
Atbilde uz 1.teikumu - elementāri, pat bezmaksas hostings pieejams. Atbilde uz 2.teikumu - elementāri, bet nāksies nolīgt speciālistu, labi ir dārgi.

Pēkšņi neviena zibatmiņas karte ielikta datorā neatveras.
Porta gļuks. Datora pārstartēšana var izārstēt. Tas kā vienkāršākais cēlonis.

Ar kādiem izdevumiem jārēķinās makšķerēšanai?
No bērnudienu atmiņām - dārgākā sastāvdaļa mūsdienās varētu būt makšķerēšanas atļauja (nezinu cenas). Veikalā jāpērk tik auklu un āķi, pārējo var mājsaimniecībā atrast.

Kā bez maksas tikt pie Adobe Flash Player?
Tas joks vai kā? Atver adobe.com lapu un kačā uz nebēdu.

Satiksme - vilciens
Latvijā pasažieru dzelzceļš mūsdienu Eiropas izpratnē neeksistē vispār, kaut daži antīki bāņi šur tur mēdz braukalēt. Nesalīdzināmas lietas, kaut ar vienu nosaukumu, tomēr nevajag salīdzināt (es te par Polijas, Vācijas, Holandes vilcieniem, ar ko pēdējā laikā sanācis pārvietoties).

Pērkamais auto
Ar atvešanu šādam auto tā ir normāla cena pat ar visu basņu. Vienīgais nezināmais - reālais km skaits.

Kur iegaadaaties vaariitu liellopu galu?
Nu gan nervoza tauta šorīt gadījusies, pat uz normālu jautājumu var tikai paņirgt nevis dot padomu. Laikam jau kādās kulinārijās jāmeklē, Rimi gan it kā nav redzēts, bet hypermarketi nav mana ikdiena, tur viss vairāk un plašāk.

Logi ar ventilāciju.
Tie zviedru caurumiņi latvietim vulgaris varētu dikti nepatikt cenas dēļ. Zinu 2 veidu logu ventilāciju - loga vērtnei ir ventilēšanas režīms (atveras mazā šķirbiņā) un ir atsevišķa ventilācijas vērtne loga blokā, var būt kā sānos, tā augšā. Var būt apgādāta ar ar kādu elektromehānisku ierīci (līdzīgu plīts nosūcējam tikai maziņu, ieliekamu ventilācijas vērtnes vietā).

Karstais ūdens.
Ko saka pārvaldnieks? Lūdzu citēt precīzi. Mūsdienu apkures sistēmā pienāk siltums nevis karstais ūdens, to "gatavo" uz vietas mājas siltummezglā. Bet pieļauju, ka ir šur tur arī vecā sistēma.<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu