joens

Virietis (59)
iepazīties ar joens

83 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Kā var pārdot māju, ja mantinieks nav atteicies no mantojuma?
Dāvinājums ir visvieglāk apstrīdamā lieta. Pat pirkumu var apstrīdēt, bet tad būs stipri sarežģītāk. Tiesa, atgūt ko no tālākā labticīgā ieguvēja gan būs nereāli, nāksies vien ar "mazdēlu" tiesāties.

Betona pārsegums uz pamatiem
Pārāk vispārīgs jautājums, lai korekti atbildētu. Pirmkārt, kāpēc tas vispār radies? Pēc tam var pāriet pie rasējumiem (kaut ar roku uz rūtiņpapīra zīmētiem) un fotogrāfijām. Ja naudas betonam nav žēl, var pirmo variantu :D

Kadi bus nodokli jamaksa mikrouznemam ar vienu darbinieku, kurs ari ir ipasnieks?
Telpu īre, internets, komandējumu ceļa un viesnīcu izdevumi, biroja tehnika, softs, kancelejas preces utt. utt., tas viss neietilpst MUN maksātāja algā.

Vai pilnīgi un galīgi degradējies bomzis vēl var kļūt par normālu cilvēku?
Diemžēl, šajos platuma grādos bieži sastopama situācija, ka nestrādāt (bomžot) ir ekonomiski izdevīgāk, kā strādāt zemu apmaksātu mazkvalificētu darbu. Otrs aspekts - augsti kvalificēts speciālists izkrīt no aprites dažu gadu laikā, ja nestrādā savā profesijā (pats zinu, cik smagi bija atgriezties pēc 90-o gadu sajukuma, gandrīz vai kā atsākt studijas vienpersoniski mājas apstākļos bez mentora...

Kam jamaksa socialais nodoklis?
Izskatās, ka autoram iedota tāme par veiktajiem darbiem un tur, protams, viss uzrādās, ne tikai socnodklis. Tas ir tikai gala summas atšifrējums, lai saprastu, cik tieši strādnieka boss ieliek kabatā un, ka tā nav lielākā kopsummas daļa.

Kadi bus nodokli jamaksa mikrouznemam ar vienu darbinieku, kurs ari ir ipasnieks?
Kas ir mikrouzņēmums? Pārāk daudz dažādu uzņēmēju ir zem šī nosaukuma un katram kaut kādas savas nianses. Labāk saukt par MUN maksātāju. "Pārrēķinu" taisīs EDS, cik saprotu, 15% ir ne no visa apgrozījuma, bet tikai no 7001€, tāpēc nekādu pārrēķinu, tikai sākas cita likme. Arī MUN maksātājam ir atļauti attaisnotie izdevumi (ar dažiem ierobežojumiem), kur var diezgan daudz ko sabāzt.

Lietots ričuks no Veloplacis - atsauksmes
Hmm, par kādiem ferrari ričukiem te stāsta, ja reiz tik ļoti jāpēta. Tieši no kanāla izvilktais, ja nav ar saskrūvētu cenu, būs pats labākais pirkstus nemētājošam personāžam. Ja ripo, ātrumi slēdzās, lampiņas midžinās un cena apmierina (nepārsniedz nedēļas pusdienu izmaksas), kāpj virsū un brauc mājās. Prasība pret pārdevēju varētu būt vien reālas garantijas esamība.

Reklāma oho
Ugunslapsas bloķētājs strādā diezgan labi.

Cik izmaksā dzīvokļa pārrakstīšana juridiskai personai?
It kā ir pilnīgi vienalga, kas būs īpašnieks, fiziska, juridiska persona, sabiedriska organizācija utt., tai skaitā LV nereģistrēta. Process identisks.

Ko noteikti vajadzētu redzēt Telavivā?
Viss nav 4x (priekš tūrista), viesnīcas kā visur, transports tāpat, šopings arī nelikās būtiski citādāks. Taksometrs man nepieciešamajā maršrutā bija par monopolcenu (ne laupītāju), attiecīgi nav rādītājs kopumā.

Ko noteikti vajadzētu redzēt Telavivā?
Nesena Izraēlas pieredze - sabiedriskā ēdināšana ļoti dārga (man rupji sanāca, ka 4x kā Rīgā). Pārtika veikalos jau draudzīgāka.

Kas būs ja pēc mājas izsolei nepitiek līdzkļu hipotekas dzēšanai?
Kas ir mantinieks? Jau noticis (mantojums pieņemts) vai tikai potenciālais (domā par pieteikšanos)? Pirmajā variantā prātīgi būtu bijis izsoli nepieļaut, tagad parādos līdz ausīm, pako čemodānu uz UK, kamēr vēl var. Otrajā - ja dzīvei pietrūkst asuma, pat tad var mazāk sāpīgu nodarbi sameklēt.

Īpašuma pārrakstīšana ...
Atdot - likumdošana nav paredzējusi šādu opciju darbībām ar NĪ un citām reģistrējamām lietām. Pirkuma vai dāvinājuma līgums. Pašvaldības pirmpirkums uz šo konkrēto gadījumu visticamāk neattiecas (netiek pārdots/dāvināts viss īpašums).

vai 1 dīķis uz 2 dažādiem kadastra gabaliem skaitas kopīpašums?
No pieredzes - tas ir tik birokrātiski un cilvēciski sarežģīts pasākums, ka bez ļoti īpašas vajadzības šo jautājumu prātīgāk ir nekustināt vispār. Nav kopīpašums (nav jābūt).

Īpašuma pārrakstīšana ...
Daļai laikam pirmpirkuma tiesību nav (izņemot esošo/-s līdzīpašnieku/-s), tikai visam īpašumam. Tāpēc jau joprojām taisa pirkuma līgumus, vakar 50% un šodien 50%.

Īpašuma pārrakstīšana ...
Padomju mantojums ir nemirstīgs. Jau 20+ gadu nav vairs tādas procedūras kā "pārrakstīt", bet cilvēki joprojām lieto. Pārdot, dāvināt. Notāram(?) un valstij būs jāmaksā, bet šajā gadījumā laikam kaut ko mazāk kā parasti (ne 2%). Lai Tavi mantinieki darījumu neapstrīdētu (kaut kad nākotnē), labāk varētu būt pārdot.

Kāpēc apģērbu ražotāji diskriminē korpulentos cilvēkus?
Pašlaik trends ir skinny un nav jābūt pat korpulentam, lai no veikala izietu tukšā. Slim fit arī dominē, bet ar regular fit jau ir problēmas, kas tieši ir tas, kas derētu ne skinny un ne slim indivīdiem.

Dzīvo bez īres līguma
Ja cilvēks dzīvo kopš 1966.gada, tad pilnīgi noteikti ir īres līgums, visticamāk, padomju dzīvokļa ordera izskatā. Un tas ir sīkums, ja to papīru tagad jāmeklē pa arhīviem, kas nemaina lietas būtību - beztermiņa īres tiesības.

Ar ko podu stiprināt pie zemes - ar javu vai skrūvēm (dībeļiem)?
Kas ir zeme? Es to domāju nopietni - tā ir grīda uz grunts vai 5.stāvā ar koka pārsegumiem? No šeit aprakstītā ir ļoti skaidri redzams, ka kāds ir sev piesavinājies meistara nosaukumu. Sameklē normālu meistaru, kā te jau augstāk iesaka, un nebūs pašam jālien sev svešās tēmās.

Ka var uzinat vai ir beigusies sodamiba?
Laikam caur latvija.lv var iesniegt lūgumu izsniegt izziņu. Vismaz online uzzināt, izskatās, iespēju nav. Kriminālsodāmību elementāri varēja un var dabūt, ja birojā kāda pirātiska datorprogramma uzinstalēta, nav obligāti kādu jānosit.

Nopirkts dzīvoklis izsolē. Kad drīkst iet iekšā?
Izsolēs pārdod kaķi maisā, potenciālajiem pircējiem/izsoles dalībniekiem ir liegta iespēja detalizēti iepazīties ar izsoles priekšmetu. Bet cilvēkiem jau azartspēles patīk. Ja dzīvoklī kāds dzīvo (nav svarīgi, ar līgumu vai bez), tad viņa izmešanai var arī 20 gadi paiet (ja nepielieto krimināli sodāmus paņēmienus).

Kam jātaisa ceļš?
Paskatījos kartē, tā ir iela uz sava zemes gabala. Kad pagastam/novadam būs nauda, tas arī izbūvēs, pagaidām tikai zemes gabalu īpašnieku problēma. Saskaņojot ar pašvaldību jābūvē vien pašiem, pie tam, pieturoties pie ielas projekta (var gadīties, ka tāda vēl nav un jāizstrādā). Kamēr iela nebūs izbūvēta un nodota ekspluatācijā (ir nianses, kas skaidrojamas uz vietas), mājas projektu būvvalde...

Kā atradināt vecu runci par kastīti izmantot dīvānus? :(
Runcis zīmē teritoriju. Iemeslu var būt kaudze. Kaut kādas teorētiskas zinības esmu smēlies no Animal Planet raidījuma My Cat from the Hell (vai līdzīgi), iesaku paskatīties, varbūt, ko konkrēti noderīgu gūsi.

Iepirkšanās Polijā.
Ja kādam nevajag to, ko var nopirkt Polijā, tad var gadīties nesapratne. Būtu tā Polija tuvāk, varētu pat reizi nedēļā pēc paikas braukt pakaļ (daudzi lietuvieši un pat baltkrievi tā dara). Apģērbu/apavus sev jau kopš agrīnākajiem 90-ajiem galvenokārt pērku tikai "vecajā" Eiropā (visvairāk Vācijā un UK). Izvēles un kvalitātes par nelielu cenu dēļ (pamatā tie nav starptautiskie brendi).

Iepirkšanās Polijā.
Polijā jāpērk viņu preci, nevis starptautiskos brendus.

Iepirkšanās Polijā.
Slikti orientējos aktuālajos apģērbos sievietēm, bet sev LV robežās pērku gandrīz vai tikai "sieriņus" (vai jebko citu, ko vajag tūlīt un šajā paša vietā, ne pēc pāris mēnešiem Londonā), visu citu mugurā un kājās velkamo kaut kur ārpusē. Polija ir ekonomiski izdevīga pat braucot speciāli šopingot (protams, ne vienu T-kreklu nopirkt), kur nu vēl, ja šopings tik viena no brauciena sastāvdaļām....

piebraucamā ceļa robežas pārbīdīšana
Labot zobus pa telefonu ir diezgan apgrūtinoši. Bez plāniem un dokumentu izpētes neko nevar apgalvot. Vienkāršs risinājums - aiziet līdz vietējās pašvaldības teritoriālplānotājam papļāpāt.

Īrēt dzīvokli
Stulbi tas, ka pie mums dominē amatierizīrētāji, tb piepelnīties ar savu otro dzīvokli, ne ar nopietnu biznesu nodarboties (izīrēt vairākas daudzdzīvokļu mājas).

Īrēt dzīvokli
3 mēneši ir ļoti nenopietns termiņš, bet kā "pārbaudes laiks" der. Par cik ilgu īres laiku vispār ir stāsts?

windows XP
Man citā datorā W10, tā kā lietoju reti, vēl neesmu pieradis visu operatīvi atrast, bet citādāk ne vainas.

windows XP
Lietoju. Ekonomisku apsvērumu dēļ, dārgās darba programmas uz jaunākiem logiem nestrādā.

Kuri cepumi ir garšīgākie?
Ik pa laikam parādās kas garšīgs rimčikos, bet ātri izbeidzas (izpērk) un nākamreiz nez kāpēc netiek iepirkts. Gada laikā vairākas reizes tā sanāk aplauzties.

Vienīgais pakalpojums par velti
Par SWE gan te daži ieskrējās. Vietējiem un pārējiem EEA pilsoņiem mācības augstskolā ir bezmaksas, tie publicētie skaitļi ir trešo valstu studentiem. Dzīvošanas izmaksas Stokholmā un "laukos" atšķiras diezgan pamatīgi. Viņiem ārpus Stokholmas ir pat tradicionālas studentu pilsētas (Upsala, Lunda ...).

manā īpašumā reģistrēts nezināms individuālais uzņēmums
Otro teikumu izlasīt nebija spēka?

manā īpašumā reģistrēts nezināms individuālais uzņēmums
Reģistrējot IU jānorāda dzīvesvietas adresi, tb deklarēto. Kā juridisko adresi var ieķeksēt dzīvesvietas adresi. Izdeklarēt personu var, bet tas automātiski neko tālāk nedos.

Bagāžas saturs ceļojumā uz Jaunzēlandi un Austrāliju
Ja īsi, tad uz AUS par pārtikas ievešanu labāk aizmirst, precīzākai informācija jāpastudē viņu muitas noteikumus (aizliegts nav viss, bet gandrīz visu ir jādeklarē iebraucot). Ar NZ ir mazāk drastiski, bet desu noteikti var aizmirst.

Ko nedrīkst vest no Turcijas
Ja nazis kvalificējas kā aukstais ierocis, tad gaidi problēmas, iespējams, lielas. Tāpēc sāc ar iedziļināšanos mūsu likumdošanā. Par eļļu viss no daudzuma atkarīgs. Ja būs kāds spainis, varbūt nāksies te kādu muitu un PVN samaksāt.

Atsauksmes printerim Canon pixma mg3650 black
Man ir kaudzēm dokumentu, kas pilni ar fotogrāfijām un kur ir svarīga bildes vizuālā kvalitāte. Lāzerprinteris to nodrošina tikai nosacīti. Fotoprinteris vispār ir atsevišķa nozare, šeit laikam tomēr ne par to.

Atsauksmes printerim Canon pixma mg3650 black
Lāzers joprojām neprot krāsainas fotogrāfijas drukāt (par ļoti dārgiem aparātiem nezinu). Pie tam tas Canon maksā 50+ naudiņas, bet lētākais krāsu lāzers, ko redzu - 165.

Atsauksmes printerim Canon pixma mg3650 black
Nav šis, ir līdzīgs. Lietoju birojā diezgan nesaudzīgi, viss notiek. Mājas vajadzībām būs vairākas (daudzas) reizes vairāk kā nepieciešams.<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu