joens

Virietis (61)
iepazīties ar joens

48 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Ar ko atšķiras mocis no mopēda?
Vecā Minna (tiem, kas atceras) bija, lai nu kāds, bet mocis. Šodienas skūteri (motorolleri) no izskata atšķiras minimāli, bet iekšā mēdz būt arī lielāki motori par 125, pat 500 ir, un var būt vien 50. Mopēds arī šodien vizuāli ir vairāk līdzīgs velosipēdam/klasiskajam mocim. Tomēr šodien visi tie tie nosaukumi ir lielā putrā un tā uz ielas nemaz nepateiksi, kas ir kas (arī motorolleru daži sauc...

Kā uzinstalēt par jaunu klēpjdatorā sabojātu Windows7 vai 10?
XP uz datora ar W10 nebūs iespējams uzinstalēt, dzelži neatbilstoši. Tāpat arī otrādi. Ar W7 kaut kas var izdoties.

Dzīvokļa zema cena
Vai tad 10-15% ir vispār ir apskatāms/izmērāms lielums? Man pazīstams šobrīd mēģina slinki notirgot dzīvokli (vajag vietā 2-3 mazākus dzīvoklīšus, tāpēc tik vienkārši pasākums nenotiek). "Tirgus" cena būtu ap 65k šobrīd (analogi ss sludinājumos), nosacīti gatavi pirkt būtu par 35-40k.

Barterētu moci?
Iemetu aci mobilē, par štuku kilometru garš saraksts ar satiksmei atļautiem aparātiem. Tādu summu jau pat ātrais kredīts gatavs izsniegt.

Konts ārzemju bankā.
Neatejot no datora var atvērt Revolut, N26 un līdzīgās.

Kredīts.
Visdrošākais priekšnosacījums - tev to kredītu nemaz nevajag, bet, ja dod, kāpēc nepaņemt, bet savus līdzekļus ieguldīšu perspektīvākās lietās.

Kuru taxi Rīgā izvēlēties ar fiksēto tarifu ?
No bezaplikāciju laikam Panda, izsaucot pa telefonu. Droši un laikā būs Baltic un redcab, kaut dārgāki, abus arī izsaucot pa telefonu.

Cik ilgā laikā pirkts dzīvoklis jareģistre zemesgrāmatā?
Kamēr nav reģistrēts, joprojām formāli pieder pārdevējam, ar visām tiesībām un pienākumiem.

Kas nepieciesams lai atvertu metalapstrades uznemumu (metināšana,virpošana utt)?
Iepriekšējā runātāja paskrēja drusku par ātru, kaut nekā nepareiza nepateica. Ja nomā gatavas telpas/-u, tad tikai ar nodarbināšanu saistītie papīri (darba vide utt.).

Darors neatpazīst/neredz CD disku.
Diskam varētu arī nekas slikts nebūt noticis, ko tik droši nevar apgalvot par lasītāju (internets stāsta, ka noput lāzera lasīšanas galviņa vaikautkātā). Manējais pēc vairāku gadu bezdarbības arī neko nelasa/neraksta.

Cik ilgi Jums kalpojis veļas automāts?
Man 2001.gada Nokia izvilka 15 gadus un ir pusdzīva joprojām (gan jau kāds meistars iedvestu otro dzīvību, bet nav vairs aktuāli). 1987.gadā ražots Volvo (darba auto pagājušā gadsimta nogalē) tika nesen redzēts visai žirgts. 1998.gada Sony televizoram gan krāsas sāka gļukot, bet tā varētu arī būt analogā signāla/antenas vaina, ciparu TV pie tā paša kabeļa gan strādā lieliski. Joprojām fotografēju...

Cik ilgi Jums kalpojis veļas automāts?
Vēl nulltajos gados nebija līdz galam pazaudēts virziens lietas ražot lietošanai, pēc tam aizgāja ražošana tikai pārdošanai. 30-gadīgs vācu auto, ja tiek kopts, brauks vēl 30+ gadus, par 2019.gada modeli tā izteikties būtu visai neapdomīgi.

Negodīga aģentūra Vācijā
(500 uz abiem galiem) Šito nesapratu. Tas ir tāds stils (pirksti vēdeklī), 5-10 reizes pārmaksāt? Vai domātas doičmarkas, kas arī tomēr ir pārmaksāts. Es nesen izbraucu par 90 un arī tas nebija lēti, bet vajadzēja ļoti konkrētos datumos un ar ērtībām.

Nopirku dzivokli bet bijusie irnieki neiet ara...
Izlikšanas lēmums un izlikšana (parasti) bieži vien ir savstarpēji nekādi nesaistītas lietas. Labs vārds (domas par izpildījumu dalās) parasti mēdz būt iedarbīgs.

Nopirku dzivokli bet bijusie irnieki neiet ara...
Pilskungs ir teorētiķis, daži citi te arī. Šis ir (ne)apzināts melnais caurums likumdošanā. Tiesa vilksies ilgi un var beigties bez taustāma rezultātā (ka šamiem jāizvācas ir zināms bez visām tiesām). Izlikt mantiņas uz ielas sauc par patvarību un laikam ir arī attiecīgs kriminālpants. Policija šajos pasākumos ne iesaistās, ne viņiem ir tādas pilnvaras. Vienīgais reālais (bet neieteicamais)...

"...nevaru atrast pastāvīgu darbu." (c)
Piepe "isķinu glagoļit", bet PA mēbeļpublika neapmierināta, ka viņai "govs nav nosprāgusi". Viss normāli, kā jau pie latviešiem (un daudzās citās tautās, neesam mēs nekādi ekskluzīvie). Mūsdienas "mazpisāni" ir dzīves veids personāžiem virs vidējā ekonomiskā līmeņa, ja tāds neesi, bet vilkt dzīvību arī apnicis, jāvācas vien uz lielpilsētu. Meduspodu tur arī (visiem) nav, bet iespēju stipri...

Kāds zin, kas tās par zilajām jakām apkārt staigā ar burtiem HH ?
Stils tāds ar labi redzama logo izvietošanu uz apģērba, The North Face ir neuzkrītošāki, Jack Wolfskin vēl drusku neuzkrītošāk. Bet visi nav no lētā gala.

Kāds zin, kas tās par zilajām jakām apkārt staigā ar burtiem HH ?
Helly Hansen

Bakalaura darbs
Ņemot vērā, ka latviešu valodā pat par tautasdziesmām pētnieciskās literatūras pamaz, tad angļu un krievu vismaz liecina par nopietnu attieksmi. Atkarībā no tēmas, iespējams, vēl kāda lielā valoda izmantojama (man ikdienas darbā internetā visdetalizētāk atrodas vāciski, angliski tomēr dominē "mājsaimniecēm" domātais, krieviski savukārt ar savu "nacionālo piesitienu", kas no pasaules brīžam...

Utilizācija
Ko Tu tur īsti piedāvā? Ja to, kas bildē un tukšas un nenosmērētas un nesarūsējušiem mehānismiem un nesaņurcītas, tad mazu kaudzīti es pat paņemtu.

Kāds nezina?
Ap pusnakti atlido boltiks no Rīgas.

Kādu mobilo pirkt?
Par šo summu jau refurbišēts sestais aifons sanāk.

Whatsapp pārcelšana uz jaunu telefonu
Ņem un pārvelk visus datus (vai atsevišķus) no viena telefona uz otru. IOS un Android savas operācijas, var arī starp šiem abiem (no A uz I personiska pozitīva pieredze). Guglis rullē.

Meklēju Vīrieti nopietnām attiecībām Ne sev.
Neskatoties uz tumsonību un aizspriedumiem, savedēja visos laikos ir bijusi cienījama nodarbošanās.

Internets Vācijā
Nav tik traki ar to vācu netu ... ja vien mērķis nav kaut ko strīmot un filmas kačāt, tad mūsējais ir daudz soļus priekšā.

Esmu ģimenes ārsta meklējumos
NVD neko nepiedāvā, vien dod informāciju, ko tāpat var internetā atrast (tiesa, noslēpta nedaudz ir gan). Tālāk atliek vien pieteikties elektroniski vai apstaigāt dzīvajā, otrajam varbūt pozitīvs iznākums vairāk iespējams, uz elektroniku nulle reakcijas.

Esmu ģimenes ārsta meklējumos
Diezgan bezceris, visiem ir tāpat labi arī bez Tevis. Pienākumu kādu ņemt nav (laikam tikai uz nepilngadīgajiem neattiecas), tāpat izbeigušamies praksei nav pienākumu savu klientūru kādam nodot (bet tie ir daži tūkstoši personāžu) . Valstij arī pie kājas.

Vai pirkt lietotu Dacia Duster?
Brālis braukā un ne jau jaunu pirka. Nelamājas. No liela autoparka īpašniekiem dzirdētais - kaskaiš atbilst savam nosaukumam. VW jaunie modeļi jau vēl īsti lietotu sarakstā neierakstās.

Kur pirkt rezerves daļas Mazda 5 virsbūvei?
Šrotā. Vācijā. Visi piecīši gan nav vienādi, jāskatās ļoti konkrētu modeli.

Putekļusūcējs ir paredzēts 1 fāzei 220-240v, vai varu to izmantot mājā, kur ir 3 fāzes?
Šis būs tas variants, kad izteikšanās latviski būtu produktīvāka. Īsumā - visu nosaka (oriģinālais) štepselis.

Cik ilgā laikā Francijas banka pārskaita naudu uz Latviju
Ja čeka devējam kontā nav naudas, tas jau sāk vilkt krāpniecības virzienā (pietiekami izplatīts USA, tāpēc tur daudz kur sīkāki kantorīši ne tikai čekus, pat kredītkartes nepieņem). Manta saņemta, čeks izsniegts, "laimīgais" pārdevējs var staigāt tālāk ...

Cik ilgā laikā Francijas banka pārskaita naudu uz Latviju
Čeku? Tad 40 dienas vēl neskaitās, ka pat skaitītājs būtu ieslēgts. Pozitīvā gadījumā 2-3 mēneši, mazāk pozitīvā attiecīgi ilgāk. Ar čekiem var spēlēties zemēs, kur tā ir ikdiena (tradicionāli USA, bet visam jānotiek uz vietas, ne attālināti). LV tā nekad nav bijis un arī nebūs, šodienas FR tā arī ir jau pamazām aizmirsta lieta.

Dzīvokļu cenas
Mājas nopirkšana nav pat aisberga augša, vien pati virsotnīte. Ja atļaujas smagi nestrādāt un maksāt visu maksājamo, tad māja pamazām pārvēršas par bomžatņiku. Dzīvoklī problēmas citas, bet darbu, izņemot uzkopšanu, neprasa un arī izdevumi mazāki (par mājas remontiem pagaidām visi šķauda virsū). Normāli ir īrēt, tad vispār problēmu minimums, vien naudu jāpelna (starp citu, pirms dažām dienām...

Skaņas izolācija daudzstāvu mājā
Skaņa (mūzika) iet pa šķirbām (bumsī-bumsī iet arī pa konstrukcijām). Tātad uzdevums Nr.1 - aizdarināt šķirbas (īpaši neredzamās, jo neredzamības dēļ par tām nekad neatceras). Dzīvokļa izolācija no iekšpuses nozīmē, ka kaimiņi nedzirdēs tevi (mazāk dzirdēs) vai arī skaņu izolācijas ierīkošanas izmaksas pārsniegs dzīvokļa iegādes cenu.

Dzīvokļa īre ar izpirkuma tiesībām
Bankām vajag pirmo iemaksu, pat šādām simboliskām summām un bankas pakalpojumi var izrādīties neadekvāti dārgi šādā gadījumā (ja vien kvalificējies, paņemt 100k ir vienkāršāk kā 5k). Īrei ar izpirkumu var būt bez. Ātrie kredīti būs riskants pasākums.

Kur atrast autobusu sarakstu uz Kolku?
No Ventspils uz Kolku ar autobusu saprātīga varianta nav (izskatās, ka nav arī nesaprātīga). No Rīgas bez problēmām.

Darba algas nenorādīšana sludinājumos.
Vācijā arī sastopu daudz "alga pēc vienošanās" nevis cipariņus. Cita lieta, ka speciālistam nozarē un posteņa līmenī, kur vidējā alga 50k (gadā), 20 neviens nepiedāvās.

Jaunie dzīvokļu projekti Rīgā
Diez kur Paula šo 11 gadus veco tekstu izrakusi ...

Dāvaniņas, dāvaniņas...)
Budžets? Kunga intereses? Vajadzības? Fiziskā un psihiskā kondīcija? Kunga finansiālā kondīcija?

Jaunie dzīvokļu projekti Rīgā
Tirgus karsējas, attiecīgi pirkt var tad, ja ir lieka nauda. Ja jāņem kredītu, tad jaunajā zonā jau pilnīgi garām.<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu