joens

Virietis (59)
iepazīties ar joens

80 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Ka var uzinat vai ir beigusies sodamiba ?
Laikam caur latvija.lv var iesniegt lūgumu izsniegt izziņu. Vismaz online uzzināt, izskatās, iespēju nav. Kriminālsodāmību elementāri varēja un var dabūt, ja birojā kāda pirātiska datorprogramma uzinstalēta, nav obligāti kādu jānosit.

Nopirkts dzīvoklis izsolē. Kad drīkst iet iekšā?
Izsolēs pārdod kaķi maisā, potenciālajiem pircējiem/izsoles dalībniekiem ir liegta iespēja detalizēti iepazīties ar izsoles priekšmetu. Bet cilvēkiem jau azartspēles patīk. Ja dzīvoklī kāds dzīvo (nav svarīgi, ar līgumu vai bez), tad viņa izmešanai var arī 20 gadi paiet (ja nepielieto krimināli sodāmus paņēmienus).

Kam jātaisa ceļš?
Paskatījos kartē, tā ir iela uz sava zemes gabala. Kad pagastam/novadam būs nauda, tas arī izbūvēs, pagaidām tikai zemes gabalu īpašnieku problēma. Saskaņojot ar pašvaldību jābūvē vien pašiem, pie tam, pieturoties pie ielas projekta (var gadīties, ka tāda vēl nav un jāizstrādā). Kamēr iela nebūs izbūvēta un nodota ekspluatācijā (ir nianses, kas skaidrojamas uz vietas), mājas projektu būvvalde...

Kā atradināt vecu runci par kastīti izmantot dīvānus? :(
Runcis zīmē teritoriju. Iemeslu var būt kaudze. Kaut kādas teorētiskas zinības esmu smēlies no Animal Planet raidījuma My Cat from the Hell (vai līdzīgi), iesaku paskatīties, varbūt, ko konkrēti noderīgu gūsi.

Iepirkšanās Polijā.
Ja kādam nevajag to, ko var nopirkt Polijā, tad var gadīties nesapratne. Būtu tā Polija tuvāk, varētu pat reizi nedēļā pēc paikas braukt pakaļ (daudzi lietuvieši un pat baltkrievi tā dara). Apģērbu/apavus sev jau kopš agrīnākajiem 90-ajiem galvenokārt pērku tikai "vecajā" Eiropā (visvairāk Vācijā un UK). Izvēles un kvalitātes par nelielu cenu dēļ (pamatā tie nav starptautiskie brendi).

Iepirkšanās Polijā.
Polijā jāpērk viņu preci, nevis starptautiskos brendus.

Iepirkšanās Polijā.
Slikti orientējos aktuālajos apģērbos sievietēm, bet sev LV robežās pērku gandrīz vai tikai "sieriņus" (vai jebko citu, ko vajag tūlīt un šajā paša vietā, ne pēc pāris mēnešiem Londonā), visu citu mugurā un kājās velkamo kaut kur ārpusē. Polija ir ekonomiski izdevīga pat braucot speciāli šopingot (protams, ne vienu T-kreklu nopirkt), kur nu vēl, ja šopings tik viena no brauciena sastāvdaļām....

piebraucamā ceļa robežas pārbīdīšana
Labot zobus pa telefonu ir diezgan apgrūtinoši. Bez plāniem un dokumentu izpētes neko nevar apgalvot. Vienkāršs risinājums - aiziet līdz vietējās pašvaldības teritoriālplānotājam papļāpāt.

Īrēt dzīvokli
Stulbi tas, ka pie mums dominē amatierizīrētāji, tb piepelnīties ar savu otro dzīvokli, ne ar nopietnu biznesu nodarboties (izīrēt vairākas daudzdzīvokļu mājas).

Īrēt dzīvokli
3 mēneši ir ļoti nenopietns termiņš, bet kā "pārbaudes laiks" der. Par cik ilgu īres laiku vispār ir stāsts?

windows XP
Man citā datorā W10, tā kā lietoju reti, vēl neesmu pieradis visu operatīvi atrast, bet citādāk ne vainas.

windows XP
Lietoju. Ekonomisku apsvērumu dēļ, dārgās darba programmas uz jaunākiem logiem nestrādā.

Kuri cepumi ir garšīgākie?
Ik pa laikam parādās kas garšīgs rimčikos, bet ātri izbeidzas (izpērk) un nākamreiz nez kāpēc netiek iepirkts. Gada laikā vairākas reizes tā sanāk aplauzties.

Vienīgais pakalpojums par velti
Par SWE gan te daži ieskrējās. Vietējiem un pārējiem EEA pilsoņiem mācības augstskolā ir bezmaksas, tie publicētie skaitļi ir trešo valstu studentiem. Dzīvošanas izmaksas Stokholmā un "laukos" atšķiras diezgan pamatīgi. Viņiem ārpus Stokholmas ir pat tradicionālas studentu pilsētas (Upsala, Lunda ...).

manā īpašumā reģistrēts nezināms individuālais uzņēmums
Otro teikumu izlasīt nebija spēka?

manā īpašumā reģistrēts nezināms individuālais uzņēmums
Reģistrējot IU jānorāda dzīvesvietas adresi, tb deklarēto. Kā juridisko adresi var ieķeksēt dzīvesvietas adresi. Izdeklarēt personu var, bet tas automātiski neko tālāk nedos.

Bagāžas saturs ceļojumā uz Jaunzēlandi un Austrāliju
Ja īsi, tad uz AUS par pārtikas ievešanu labāk aizmirst, precīzākai informācija jāpastudē viņu muitas noteikumus (aizliegts nav viss, bet gandrīz visu ir jādeklarē iebraucot). Ar NZ ir mazāk drastiski, bet desu noteikti var aizmirst.

Ko nedrīkst vest no Turcijas
Ja nazis kvalificējas kā aukstais ierocis, tad gaidi problēmas, iespējams, lielas. Tāpēc sāc ar iedziļināšanos mūsu likumdošanā. Par eļļu viss no daudzuma atkarīgs. Ja būs kāds spainis, varbūt nāksies te kādu muitu un PVN samaksāt.

Atsauksmes printerim Canon pixma mg3650 black
Man ir kaudzēm dokumentu, kas pilni ar fotogrāfijām un kur ir svarīga bildes vizuālā kvalitāte. Lāzerprinteris to nodrošina tikai nosacīti. Fotoprinteris vispār ir atsevišķa nozare, šeit laikam tomēr ne par to.

Atsauksmes printerim Canon pixma mg3650 black
Lāzers joprojām neprot krāsainas fotogrāfijas drukāt (par ļoti dārgiem aparātiem nezinu). Pie tam tas Canon maksā 50+ naudiņas, bet lētākais krāsu lāzers, ko redzu - 165.

Atsauksmes printerim Canon pixma mg3650 black
Nav šis, ir līdzīgs. Lietoju birojā diezgan nesaudzīgi, viss notiek. Mājas vajadzībām būs vairākas (daudzas) reizes vairāk kā nepieciešams.

Jūsu domas par vakardien nodibināto Progresīvo partiju?
Ha, ha, par sociālo nodokli vismaz teorētiski cilvēks notes brīdī saņem atpakaļ no valsts, kamēr "solidaritāte"ir vienkārši valsts konfiscēta summa pretī neko ne piedāvājot, ne dodot. Bagātajās valstīs nabagi nodokļus nemaksā vai maksā ļoti maz (augsts neapliekamais slieksnis), pie mums ar 2/3 tiek aplikti arī 100€ mēnesī saņēmēji. 4k mēnesī ir vidusslāņa alga nevis bagātnieka. Progresīvie...

Svarīgs dokuments disketē. Kā nolasīt?
Fleška nav bezgalīga, tai ir limitēts ierakstu/izdzēšanu skaits un tas nav milzīgs. Šodien informāciju jāglabā vismaz 3 neatkarīgos datu nesējos un vecot regulārus backup´us. Plus mākonis.

Svarīgs dokuments disketē. Kā nolasīt?
Nu re, fargo profesionāli pateica to pašu, ko es mēģināju ...

Svarīgs dokuments disketē. Kā nolasīt?
Lamera viedoklis - mūsdienu programmas vairs nepazīst tādu Windows 3.1 kurā, ļoti ticams, tika tad strādāts. Pat 95 jau ir nezināms.

Lidmašīnas biļetes īpašnieka maiņa
Lūdzu taču izteikties konkrētāk, aviosabiedrība, lidostas, kur (no kā) pirktas biļetes, kādas biļetes (viena abiem vai katram sava vai ...). Bez tā tukša salmu kulšana. Piemēram, ar aināru vai vizieri lidot pašai nozīmē tikai laicīgi ierasties lidostā un ar citām domām sevi nenodarbināt. Ar SAS vai Lufthansa vai pat airBaltic var būt (arī) nedaudz savādāk. Nomainīt līdzbraucēja vārdu var...

Lidmašīnas biļetes īpašnieka maiņa
Izsakies konkrētāk, lūdzu. Īsumā - problēma neeksistē. Bet situācijas risinājumi var būt dažādi sākot ar to, ka neko nav jādara līdz tam, ka nelielas kustības vēlams (vajag) veikt (variantā ar līdzbraucēja maiņu pavisam noteikti).

TV iegāde.
Bilde veikalā nav īsti objektīvs rādītājs priekš TV (priekš video gan), jo signāls veikalā un paša mājās var stipri atšķirties. Veikalā lielākoties redzu miglubildes (ja nav pieslēgts pie kāda video), diezvai tie aparāti ir tik slikti.

Cinisms un ciniķi OHO vidē... Jūsu viedoklis ...
Cinisms ir patiesības teikšana nevietā/nelaikā. Noniecināšana ir pavisam kas cits.

Kā izdalīt 1 ēku no 3 jaunā ZG nodalījumā, lai to pārdotu?
Ja ir fiziskas iespējas, sadalīt zemi ir "viens kuiļa rūciens", nedaudz laika, nedaudz naudas (jātaisa zemes ierīcības projektu un jāsaskaņo vietējā būvvaldē).

Kā izdalīt 1 ēku no 3 jaunā ZG nodalījumā, lai to pārdotu?
Ēka bez zemes nevar būt. Zemi dalīt varētu nebūt fizisku iespēju. Attiecīgi tiek pārdota ēka lit.X kā domājamās daļas no ēkām un zemes, itogo pilnvērtīgs kopīpašums. Ēkai jābūt kā izdalītam īpašumam, analogi kā ir ar dzīvokļiem (vai ar ēkām tā var, nav nācies saskarties).

Maznodrošinātais vai trūcīgais statuss.
Nu gan samaisīja kišmiš ar rozīnēm ... pat mazizglītotam fiziska darba strādniekam ir par pilnu darba dienu jāsaņem dzīvošanai pietiekamu summu (lai atliktu arī druska iekrāšanai). Un nav viņam jācenšas kļūt gudrākam, ja vien negrib pelnīt vairāk, jo arī šādi darbinieki ekonomikai ir nepieciešami (ja nav tādu vietējo, nākas ņemt angļiem latviešus vai latviešiem ukraiņus). Dzīvošana...

Maznodrošinātais vai trūcīgais statuss.
Cilvēki arī mainās - brauc strādāt un dzīvot uz valstīm, kur pat sētnieks par savu algu var dzīvot baltā cilvēka dzīvi, ne pārāk augstā līmenī, bet tomēr dzīvot, ne eksistēt.

Uzturlīdzekļu parādnieki Latvijā - ekonomiska vai psiholoģiska problēma?
Psiholoģiska, no 2 daļām - 1) aizgājusī sieviete ir kļuvusi par ienaidnieku (mīlestība un naids ir viena psiholoģiskā stāvokļa 2 izpausmes), 2) bērnu vairs nav tuvumā (nav ģimenes) un tāpēc it kā vairs neeksistē. Ekonomiskā - tomēr šajā valstī ir daudztūkstošiem cilvēku, kas dzīvo no rokas mutē. Ja dzīvo kopā, tas kaut kā nogludinās (ģimenes budžets), ja atsevišķi, rodas neizpratne, kāpēc gan...

Satiksmes negadījums sliktu ceļa apstākļu dēļ SE Ziemeļos.
Ja ir apdrošināšana un riteņu vietā nav globusi (mēdz visādi neziemas valstu auto ar vasaras riepām pa ziemeļSkandināviju braukāties), tad jāvāc vien dokumentus (policija, glābēji unkoturvēl, apdrošinātājiem vajadzētu teikt priekšā, vispār jau būtu priekšniekam par to jādomā, bet šoferim jāizpilda kustības).

Zvans no Maskavas uz Latviju
Tas krustiņš arī sevī ietver visus tos 810 unkotikvēlnē.

Dzīvokļa zemes domājamās daļas
Varbūt nemuld, bardaks taču. Notiek pamazām zemes izpirkšana šur tur, attiecīgi daļai dzīvokļu īpašnieku zeme var būt īpašumā, kamēr pārējiem joprojām nomā.

Ko, cik drīkst vest ar lidmasīnu?
Izskatījās, ka no rīta dzērumu (sākotnējā jautājuma forma pārāk stipri par to liecina) būtu bijis jāizguļ, bet laikam daudzdiennieks ... Atšķirībā no manis Bazhix ļoti korekti paskaidroja lietas būtību, varu tikai apstiprināt, kaut lidoju reizēs mazāk par viņu.

Dzīvokļa zemes domājamās daļas
Var arī nelūgt, īpaši, ja nav ko palūgt (cilvēkam "uz rokām" ir tikai veca ZG apliecība ar ierobežotu informācijas daudzumu, ne nodalījuma izraksts). Internetā nopirkt kādu 10 minūšu jautājums un 4€. Pirms tam gan jāparok kadastrs.lv, jo vismaz ar zemes jautājumiem ir milzīga putra (zemei var būt sava atsevišķa ZG, kas atklātā veidā neizskatās nekādi saistīta ar dzīvokli, pat māju nē).

Veikalnieki negrib, vai baidās atvēt iepakojumu
Regulāri pērku visādus darbam nepieciešamus štruntus tikai saplēšot atveramā iepakojumā. Nemaz nerunājot par lietām, kam iepakojuma atvēršana pārtrauc uzglabāšanas režīmu (ķipa vakuumiepakojums, kaut manā gadījumā vienkārši hermētisks).<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu