joens

Virietis (61)
iepazīties ar joens

36 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

Gidu kursi
Neko nezinu par tiem, ka staigā pa Vecrīgu, bet meitenēm (par puišiem man nav informācijas), kas brauc līdzi ārzemnieku autobusu grupām pa Baltiju, tas ir smags, bet labi apmaksāts pastāvīgais darbs (mājās gan reti sanāk būt, ieskrien izmazgāt netīro vešu, pārpako čemodānu un atkala ceļā). Valodu zināšanām jābūt ļoti labā līmenī, ar angļu valodu šodien nevienu nepārsteigsi, vajag prast arī ko...

Nevēlies iepazīties tuvāk?
Hlojai tas trollings vienmēr kaut kā sanāk, respect, vai aizies līdz 100 postiem, vēl pagrūti prognozēt. Nopietna komanda strādā.

Remonts ar pievienoto vērtību
Labākais (iespējams, lētākais) risinājums - nopirkt dzīvokli ievērojami klusākā vietā (pat Rīgā tādas ir). Noizolēties būs finansiāli diezgan iespaidīgs pasākums, bet tehniski iespējams (līdz kādam noteiktam līmenim). Pie tam kaut kādas garantijas būs tikai pie visas mājas (vismaz attiecīgās fasādes daļas) pārbūves. Uzskaitītos pasākumos mūsdienās, liekas, pat visādas ievas/santas vairs...

Kaļiņingrada
Arī Krievijas pusē ir ekoloģiskā nodeva (katrā virzienā), 300 rubļi par auto+šoferis un 150 rubļi par katru pieaugušo (bērniem un pensionāriem mazāk).

Kaļiņingrada
Caur Nidu ir bezstresaināk. Papildu izmaksas - prāmis no Klaipēdas (12.30€ par abiem virzieniem) un pussalas ekoloģiskā nodeva. Kopā 100 gan nu nebūs, kaut nodevu (laikam) jāmaksā katrā virzienā. Nodeva vieglajam šobrīd, sezonas laikā, 20€. No Rīgas braucot gan kādi papildus 60 km katrā virzienā.

Bada pankūku panna
Mūsdienās to sauc par vafeļu pannu, tas tā, ja guglis iestrēdzis. Nekad nav interesējis vai bada ir pankūkas vai panna, kaut sliecos uz pirmo, jo cepšanai nevajadzēja taukus, ar speķādiņu vien iesmērēja.

Epson printeru pazinējs
Jau otro desmitgadi dzīvoju ar Canon un HP, tāpēc tādu ink pad eksistenci Epson ieraudzīju tikai tagad. Var mainīt pats, ja zin un prot, labāk servisā, dārga printera gadījumā tas var atmaksāties. Līdz 100€ noteikti mans iepriekšējais ieteikums par veikalu (manējam reiz izbeidzās printhead un tad ekonomiski attaisnots bija tikai jauns vietā, tā printhead cena, piegādes termiņš un servisa izmaksas...

Epson printeru pazinējs
Pirmais - ja neproti tulkot, varbūt nevajag mēģināt, kaut formāli iztulkots pareizi (viens no daudzajiem iespējamiem variantiem). Izskatās, ka lētāk būs iet uz bodi pēc jauna printera, jo servisēšana ar ink pad nomaiņu var izmaksāt dārgāk. Tas, ja stāsts par lēto mājas printeri.

Ko ieteiktu juus?
Man darba lietās ik pa laikam nākas drebināt klientus, lai izrok kādas vecās bildes, labāk tās virs 50 gadiem. Ne cilvēku, bet tieši vides un apkārtnes dēļ. Tā ir mana, manas ģimenes, manas dzimtas vēsture. Bērnu dienās bija ļoti interesanti skatīties omes bildes (20.gadsimta sākums), maz gan viņu bija.

Atsauksmes par darbu Zviedrijā?
Hmm, pienes-padod līmenī, ja tas pēc nodokļiem (neto) un ar apmaksātu dzīvošanu (kaut vagoniņa kolhozā), spriežot pēc oficiālajiem skaitļiem nav nemaz tik slikti. Zemākajam līmenim ap 130 SEK/h bruto.

kur labak iegadaties aluminija logus
Atkal nepilnīgs vēlmju uzskaitījums. Ja gribi lēti, tad nevarēšu palīdzēt, pārāk plašs tirgus piedāvājums. Ja gribi labi, tad, piemēram, Aile-logi nav ne vainas. Koka-alumīnija.

Mēbeļu komplekts pēc individuāla pasūtījuma
Sekcija? Mūsdienās? Hmmmmmm .... Pirmās aizdomas - atvēlētais budžets atrodas tālu no tirgus realitātēm, jo pat LV minitirdziņā šis pakalpojums tomēr ir pieejams (augstāk jau viens minēts). Individuāli izgatavotām dabiskā koka mēbelēm pat LV būtu jābūt dārgākām kā, teiksim, Artek rūpnieciski ražotās (tur cenu cipari ir ātri atmodinoši no pēcpusdienas snaudas). Es liktu uz to, ka sākumsumma...

Kafija.
tad esmu izbrīnīts par labajām atsauksmēm lavazza kafijai(c) Arī biju, vedu gan no Vācijas, gan Itālijas, bet tā dzert var, bet nekas īpašs. Līdz brīdim, kad no Vācijas atvedu to spožo bundžu. Nu un tepat esmu cienāts no Lavazza kapsulām, nevienu sliktu vārdu nevaru teikt. Pēdējā laikā viesnīcās dažādās valstīs, kur esmu bijis, ja ir automāts, tad tur vienmēr laba kafija brokastīm. Pašam...

Kafija.
Katram savs un katrā valstī savs. Lielākoties vedu no dažādām zemēm, dažreiz veicas, dažreiz nē, kaut dzerama ir vienmēr. Būtu tomēr jāpāriet uz pupiņām, ne gatavo malto. Latvijā šobrīd pērku tikai Tschibo zilās paciņas, no tās, kas te izmēģināts, labākas vienkārši nav manai garšai. No vestajām pašlaik labākā bijusi Lavazza spožā bundžā ar ziliem uzrakstiem, atverot un piebāžot degunu oda pēc...

ko ieteiktu paši sev...?
Dell Vostro, ja naudiņa ir, ja naudiņas mazāk, kaut ko no Lenovo. Aprakstītajiem darbiem var pietikt tikai ar SSD disku.

Ja uz ietves uzbrauc virsū riteņbraucējs
CSN. Aizbraukšana no negadījuma vietas vai tik nekvalificējas par kriminālpārkāpumu.

Iesakiet lūdzu labu juristu mantojuma lietās..
Te nekas nav līdzams, ja reiz pat izstāstīt bez putrošanās nespēj ...

Tepiķis.
Gobelēns nav obligāti mākslas darbs, var būt arī tīri utilitāra lieta (tur gadsimtiem ilga vēsture), tiesa, ar estētisku piesitienu parasti. Ar tepiķiem tieši tāpat, īstu persieti tikai par utilitāru lietu nevaru nosaukt (un izgāzt tēju un zapts burciņu uz tā ...).

Tepiķis.
Tepiķis pie sienas = gobelēns. Un tagad pamēģiniet apgalvot, ka gobelēns ir prasti.

Čarterreisi uz Turciju.
Šopingčarterus vai vienkārši uz Stambulu neesmu manījis (varbūt, ka ir), parasti visi uz smiltiņām ar jūru. Attiecīgi lidot ar regulāro reisu (mēdz būt relatīvi garšīgas cenas, kaut ne pavisam zemas) un viesnīcu caur bukingu.

Poligāmija?
Vēsturiski nekāda sakara ar fetišiem, tīra ekonomika un aprēķins. Ārpus lielpilsētām arī šodien daudz kur pasaulē izdzīvošanai aktuāla lieta.

Ar ko atšķiras mocis no mopēda?
Vecā Minna (tiem, kas atceras) bija, lai nu kāds, bet mocis. Šodienas skūteri (motorolleri) no izskata atšķiras minimāli, bet iekšā mēdz būt arī lielāki motori par 125, pat 500 ir, un var būt vien 50. Mopēds arī šodien vizuāli ir vairāk līdzīgs velosipēdam/klasiskajam mocim. Tomēr šodien visi tie tie nosaukumi ir lielā putrā un tā uz ielas nemaz nepateiksi, kas ir kas (arī motorolleru daži sauc...

Kā uzinstalēt par jaunu klēpjdatorā sabojātu Windows7 vai 10?
XP uz datora ar W10 nebūs iespējams uzinstalēt, dzelži neatbilstoši. Tāpat arī otrādi. Ar W7 kaut kas var izdoties.

Dzīvokļa zema cena
Vai tad 10-15% ir vispār ir apskatāms/izmērāms lielums? Man pazīstams šobrīd mēģina slinki notirgot dzīvokli (vajag vietā 2-3 mazākus dzīvoklīšus, tāpēc tik vienkārši pasākums nenotiek). "Tirgus" cena būtu ap 65k šobrīd (analogi ss sludinājumos), nosacīti gatavi pirkt būtu par 35-40k.

Barterētu moci?
Iemetu aci mobilē, par štuku kilometru garš saraksts ar satiksmei atļautiem aparātiem. Tādu summu jau pat ātrais kredīts gatavs izsniegt.

Konts ārzemju bankā.
Neatejot no datora var atvērt Revolut, N26 un līdzīgās.

Kredīts.
Visdrošākais priekšnosacījums - tev to kredītu nemaz nevajag, bet, ja dod, kāpēc nepaņemt, bet savus līdzekļus ieguldīšu perspektīvākās lietās.

Kuru taxi Rīgā izvēlēties ar fiksēto tarifu ?
No bezaplikāciju laikam Panda, izsaucot pa telefonu. Droši un laikā būs Baltic un redcab, kaut dārgāki, abus arī izsaucot pa telefonu.

Cik ilgā laikā pirkts dzīvoklis jareģistre zemesgrāmatā?
Kamēr nav reģistrēts, joprojām formāli pieder pārdevējam, ar visām tiesībām un pienākumiem.

Kas nepieciesams lai atvertu metalapstrades uznemumu (metināšana,virpošana utt)?
Iepriekšējā runātāja paskrēja drusku par ātru, kaut nekā nepareiza nepateica. Ja nomā gatavas telpas/-u, tad tikai ar nodarbināšanu saistītie papīri (darba vide utt.).

Darors neatpazīst/neredz CD disku.
Diskam varētu arī nekas slikts nebūt noticis, ko tik droši nevar apgalvot par lasītāju (internets stāsta, ka noput lāzera lasīšanas galviņa vaikautkātā). Manējais pēc vairāku gadu bezdarbības arī neko nelasa/neraksta.

Cik ilgi Jums kalpojis veļas automāts?
Man 2001.gada Nokia izvilka 15 gadus un ir pusdzīva joprojām (gan jau kāds meistars iedvestu otro dzīvību, bet nav vairs aktuāli). 1987.gadā ražots Volvo (darba auto pagājušā gadsimta nogalē) tika nesen redzēts visai žirgts. 1998.gada Sony televizoram gan krāsas sāka gļukot, bet tā varētu arī būt analogā signāla/antenas vaina, ciparu TV pie tā paša kabeļa gan strādā lieliski. Joprojām fotografēju...

Cik ilgi Jums kalpojis veļas automāts?
Vēl nulltajos gados nebija līdz galam pazaudēts virziens lietas ražot lietošanai, pēc tam aizgāja ražošana tikai pārdošanai. 30-gadīgs vācu auto, ja tiek kopts, brauks vēl 30+ gadus, par 2019.gada modeli tā izteikties būtu visai neapdomīgi.

Negodīga aģentūra Vācijā
(500 uz abiem galiem) Šito nesapratu. Tas ir tāds stils (pirksti vēdeklī), 5-10 reizes pārmaksāt? Vai domātas doičmarkas, kas arī tomēr ir pārmaksāts. Es nesen izbraucu par 90 un arī tas nebija lēti, bet vajadzēja ļoti konkrētos datumos un ar ērtībām.

Nopirku dzivokli bet bijusie irnieki neiet ara...
Izlikšanas lēmums un izlikšana (parasti) bieži vien ir savstarpēji nekādi nesaistītas lietas. Labs vārds (domas par izpildījumu dalās) parasti mēdz būt iedarbīgs.

Nopirku dzivokli bet bijusie irnieki neiet ara...
Pilskungs ir teorētiķis, daži citi te arī. Šis ir (ne)apzināts melnais caurums likumdošanā. Tiesa vilksies ilgi un var beigties bez taustāma rezultātā (ka šamiem jāizvācas ir zināms bez visām tiesām). Izlikt mantiņas uz ielas sauc par patvarību un laikam ir arī attiecīgs kriminālpants. Policija šajos pasākumos ne iesaistās, ne viņiem ir tādas pilnvaras. Vienīgais reālais (bet neieteicamais)...<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu