joens

Virietis (61)
iepazīties ar joens

45 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Whatsapp pārcelšana uz jaunu telefonu
Ņem un pārvelk visus datus (vai atsevišķus) no viena telefona uz otru. IOS un Android savas operācijas, var arī starp šiem abiem (no A uz I personiska pozitīva pieredze). Guglis rullē.

Meklēju Vīrieti nopietnām attiecībām Ne sev.
Neskatoties uz tumsonību un aizspriedumiem, savedēja visos laikos ir bijusi cienījama nodarbošanās.

Internets Vācijā
Nav tik traki ar to vācu netu ... ja vien mērķis nav kaut ko strīmot un filmas kačāt, tad mūsējais ir daudz soļus priekšā.

Esmu ģimenes ārsta meklējumos
NVD neko nepiedāvā, vien dod informāciju, ko tāpat var internetā atrast (tiesa, noslēpta nedaudz ir gan). Tālāk atliek vien pieteikties elektroniski vai apstaigāt dzīvajā, otrajam varbūt pozitīvs iznākums vairāk iespējams, uz elektroniku nulle reakcijas.

Esmu ģimenes ārsta meklējumos
Diezgan bezceris, visiem ir tāpat labi arī bez Tevis. Pienākumu kādu ņemt nav (laikam tikai uz nepilngadīgajiem neattiecas), tāpat izbeigušamies praksei nav pienākumu savu klientūru kādam nodot (bet tie ir daži tūkstoši personāžu) . Valstij arī pie kājas.

Vai pirkt lietotu Dacia Duster?
Brālis braukā un ne jau jaunu pirka. Nelamājas. No liela autoparka īpašniekiem dzirdētais - kaskaiš atbilst savam nosaukumam. VW jaunie modeļi jau vēl īsti lietotu sarakstā neierakstās.

Kur pirkt rezerves daļas Mazda 5 virsbūvei?
Šrotā. Vācijā. Visi piecīši gan nav vienādi, jāskatās ļoti konkrētu modeli.

Putekļusūcējs ir paredzēts 1 fāzei 220-240v, vai varu to izmantot mājā, kur ir 3 fāzes?
Šis būs tas variants, kad izteikšanās latviski būtu produktīvāka. Īsumā - visu nosaka (oriģinālais) štepselis.

Cik ilgā laikā Francijas banka pārskaita naudu uz Latviju
Ja čeka devējam kontā nav naudas, tas jau sāk vilkt krāpniecības virzienā (pietiekami izplatīts USA, tāpēc tur daudz kur sīkāki kantorīši ne tikai čekus, pat kredītkartes nepieņem). Manta saņemta, čeks izsniegts, "laimīgais" pārdevējs var staigāt tālāk ...

Cik ilgā laikā Francijas banka pārskaita naudu uz Latviju
Čeku? Tad 40 dienas vēl neskaitās, ka pat skaitītājs būtu ieslēgts. Pozitīvā gadījumā 2-3 mēneši, mazāk pozitīvā attiecīgi ilgāk. Ar čekiem var spēlēties zemēs, kur tā ir ikdiena (tradicionāli USA, bet visam jānotiek uz vietas, ne attālināti). LV tā nekad nav bijis un arī nebūs, šodienas FR tā arī ir jau pamazām aizmirsta lieta.

Dzīvokļu cenas
Mājas nopirkšana nav pat aisberga augša, vien pati virsotnīte. Ja atļaujas smagi nestrādāt un maksāt visu maksājamo, tad māja pamazām pārvēršas par bomžatņiku. Dzīvoklī problēmas citas, bet darbu, izņemot uzkopšanu, neprasa un arī izdevumi mazāki (par mājas remontiem pagaidām visi šķauda virsū). Normāli ir īrēt, tad vispār problēmu minimums, vien naudu jāpelna (starp citu, pirms dažām dienām...

Skaņas izolācija daudzstāvu mājā
Skaņa (mūzika) iet pa šķirbām (bumsī-bumsī iet arī pa konstrukcijām). Tātad uzdevums Nr.1 - aizdarināt šķirbas (īpaši neredzamās, jo neredzamības dēļ par tām nekad neatceras). Dzīvokļa izolācija no iekšpuses nozīmē, ka kaimiņi nedzirdēs tevi (mazāk dzirdēs) vai arī skaņu izolācijas ierīkošanas izmaksas pārsniegs dzīvokļa iegādes cenu.

Dzīvokļa īre ar izpirkuma tiesībām
Bankām vajag pirmo iemaksu, pat šādām simboliskām summām un bankas pakalpojumi var izrādīties neadekvāti dārgi šādā gadījumā (ja vien kvalificējies, paņemt 100k ir vienkāršāk kā 5k). Īrei ar izpirkumu var būt bez. Ātrie kredīti būs riskants pasākums.

LATVIABEERFEST
Esmu reiz tādu pasākumu organizējis, ieejas biļetes, tas ir normāli. Bet konkrētais man nepatīk, jo Vērmanes dārzs ir ikdienas tranzīttelpa daudziem ļaužiem, gadās arī man, un tiem šajā laikā netraucēta caureja tiek liegta.

Kur atrast autobusu sarakstu uz Kolku?
No Ventspils uz Kolku ar autobusu saprātīga varianta nav (izskatās, ka nav arī nesaprātīga). No Rīgas bez problēmām.

Darba algas nenorādīšana sludinājumos.
Vācijā arī sastopu daudz "alga pēc vienošanās" nevis cipariņus. Cita lieta, ka speciālistam nozarē un posteņa līmenī, kur vidējā alga 50k (gadā), 20 neviens nepiedāvās.

Jaunie dzīvokļu projekti Rīgā
Diez kur Paula šo 11 gadus veco tekstu izrakusi ...

Dāvaniņas, dāvaniņas...)
Budžets? Kunga intereses? Vajadzības? Fiziskā un psihiskā kondīcija? Kunga finansiālā kondīcija?

Jaunie dzīvokļu projekti Rīgā
Tirgus karsējas, attiecīgi pirkt var tad, ja ir lieka nauda. Ja jāņem kredītu, tad jaunajā zonā jau pilnīgi garām.

Words datorā
Kas ir "rakstu darbi augstā kvalitātē"? Joprojām lietoju Office 2003 (XP) un manām ikdienas vajadzībām pietiek un pāri paliek (pāri paliek ievērojami vairāk, kā pietiek). Otrā datorā W10 un tur viss tā samudrīts, ka labs laiks paiet, kamēr tajā "pāri paliek" atsijā nepieciešamo.

Jaunie dzīvokļu projekti Rīgā
Atkarīgs no mājsaimniecības ekonomikas organizācijas. Ja kā padomjlaikos, zaptes, marinēšanas, cepšanas-vārīšanas, šmorēšanas utt., tad atsevišķa virtuve ir (gandrīz vai) obligāta. Ja 21.gadsimta lielpilsēta, tad pietiek arī ar zonu viesistabas stūrī - kafijas mašīna, tosteris, blenderis, mikrene, plīts jau būs kulinārām izvirtībām, cepeškrāsns ekstrēmām izvirtībām.

Jaunie dzīvokļu projekti Rīgā
Hmm, gatavi dzīvošanai jau ir tikai no otrreizējā tirgus, jaunajiem vairumā jātaisa "remontu", tad arī pats uztaisīsi kā gribi, ja vien sākotnējais plāns pieļauj.

Vai Francijas banka parskaitot uz Latviju nem vadilacijas maksu 350 eiro.
Ir aizdomas, ka neviens neko maksāt netaisās, viens no tipiskajiem nigēriešu paņēmieniem, iemaksājiet 350 "validācijai", lai saņemtu karaļa mantojumu n-miljonus. EU iekšienē komisija par SEPA maksājumu pat 35 centi var nebūt.

Citas Baltijas kompānijas iegāde
Darīšanas vaina ... bez igauņu valodas (sekretārs/-e, tulks utml.) nesākt, arī Igaunijas komerclikumdošanu pārzinošs jurists iegādes procesam neskādēs. Vietējais grāmatvedis/-e arī noderēs.

Nav izpirkta d/d zeme
Ieteiktu attiecīgajam aparātam atslēgt autokorektoru :( Pārliecināties elementāri - maksas informācija kadastrs.lv un zemesgramata.lv

kāpēc brilles tik dargas?
Ja "normālas" (rāmji) par 50,70,100, tad tādas acīmredzot vari atļauties. Man normālas ir 30-40 (stikli+rāmji) un brilles vajadzīgas darbā. Zinu, ka baroju trolli ... :(

Par ienākumu deklarēšanu ārzemēs strādājošiem-vēlos padomu...
Kurā valstī esi rezidente (vairāk par 180 dienām gadā atrodies legāli - deklarācija, "pieraksts" utml.)? Tajā valstī arī esi nodokļu maksātāja.

Vai uz Latviju var pasūtīt apģērbu no adlermode
LBSS

Kā noslēgt līgumu ar kaimiņiem par ceļa servitūtu?
Ceļš un elektrība ir dažādas lietas un arī risināt var dažādi. Nav noteikti jāsaista kopā. Kam pieder ceļš (zeme)? Servitūta nodibināšana šajā gadījumā visticamāk caur tiesu, kas gan var izvērsties garlaicīgi. Aiztecēt pie vietējās pašvaldības teritorijas plānotāja pakonsultēties. Vispār esi "iepircies", ja vien šo faktu (ka nav legālas piekļūšanas zemei) nezināji jau iepriekš.

NĪN Rīgā.
Attiecīgās pašvaldības resursos jāmeklē. Var būt dziļi norakts un uzreiz nemaz neatrodams.

Zibatmiņas (USB flash) rakstīšanas ātrums
50 minūtes? Kaut kas pavisam noteikti ir bojāts, vai nu dzelži vai softs vai abi kopā. Nesen pārdzinu uz flešu (USB 2.0) kādus padsmit gigus, mazāk par 10 minūtēm un mans dators jau vairs pat par antīku nav nosaucams, izraktenis.

Elektriķa sertifikāts UK
Anglija ir liela. Māja Londonā vai māja kādā Velsas biezoknī ir divas lielas atšķirības. Londonā miljons būs tikai ieejas biļetei, kamēr kādā Midlands par to var nopietnu biznesu izveidot (galvenais - klientūra un adekvāti darbinieki).

Vai drīkst izlaist pasazieri pie luksofora?
CSN aktuālajā redakcijā par to nekas nav teikts.

Apgaismojums paverot durvis.
Internets stāsta (ir arī remonta pamācības ar bildēm), ka problēma oksidējušos štekeros (problēma raksturīga un plaši izplatīta). Remonts esot tik darbietilpīgs ("pusauto" jāizjauc), ka vieglāk nomainīt visu bloku. LV darba izmaksas mazākas, te varbūt var remontēt. Vai nu pašam ķimerēties kaut 3 dienas no vietas. Viss atrodas durvīs, cik no bildēm sapratu.

Apgaismojums paverot durvis.
Aizsalis?

Kur var iegādāties labu & lētu laptopu?
Līdz 300 ieskaitot programmnodrošinājumu augšā minētajām vajadzībām var pirkt. Ar SSD, bez HD. Man ir Lenovo, var pieciest. Tomēr ieteiktu lūkot Dell, tie gan parasti no kādiem 500 sākas.

Naudas pārskaitījums uz Latviju.
Kādai vajadzībai? Revolut varētu būt risinājums, neko nekur nav jāskaita.

Vai mikrouzņēmuma darbinieks var strādāt citu algotu darbu, kas nav mikrouzņēmumā?
MU darbinieki (nejaukt ar īpašniekiem, kas arī reizē ir darbinieki) laikam ir visdiskriminētākā darba ņēmēju grupa Latvijā. Par strādāšanu valsts viņus soda, ja nestrādā, var saņemt pabalstus.

Līkas pēdas
Karotītes ir "zaguši" visos laikos un izmaiņas nav sagaidāmas. Par pēdām - šis pamatīgi iekrita acīs Japānā, tur tā pārvietojas gandrīz visas meitenes un nekāds sniegs nav vajadzīgs. Pēc tam kāds man skaidroja, ka tas saistīts ar japāņu tradicionālo sēdēšanu krusteniskām kājām jau no mazuļa vecuma.

Auto novietosana pie privātmājas
Mīkstas riepas automātiski nenozīmē caurdurtas riepas.<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu