joens

Virietis (60)
iepazīties ar joens

79 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Īpašuma daļas atdāvināšana radiniekam.
Vot saskatās cilvēki visādus luisusalberto un izauras un dara pakaļ. Viss sarakstītais LV strādā tikai nosacīti vai drīzāk nestrādā vispār. Pie tam jebkuru dāvinājumu citi radinieki var jebkurā brīdī apstrīdēt. Ja kādam kas pieder, viņš ar to tiesīgs brīvi rīkoties, ja vien nav noteikts konkrētajam gadījumam kas cits (kā uztura līgumā, piemēram).

Windows XP
Ja pirātē, tad, protams, jālieto tikai pašu jaunāko, ja vien dzelži pavelk. Ja strādā ar dārgām legālām programmām, tad pāriet uz jaunāku operētājsistēmu un atbilstošiem dzelžiem var būt (noteikti būs) visai finansietilpīgs pasākums. Tai pašā laikā strādāt var arī ar veco, viss notiek un nekādu jaunu tēriņu.

Vai Latvijas Sia īpašnieks var iegādāties Igaunijas kompāniju?
Da kaut Mongolijas ... vienīgi skatīties, lai netrāpi uz valstīm, pret kurām USA un EU sankcijas.

Vai man ir tiesibas mantot?
Kopīpašums ir ļaunums! Pēc aprakstītā mātei pieder 50%, attiecīgi tos var mantot (kas ir mantinieki, paši tiksiet galā, tēvs arī tāds ir).

Vai ar šampūnu var aizvietot delikāto šķidro mazgāšanas līdzekli?
Ar rokām varbūt var. Ar mašīnu nekā, jebkurš putojošais mazgāšanas līdzeklis sarīkos "sprādzienu makaronu fabrikā".

Kā izdrukāt no interneta karti
Tur taču maliņā ir Drucken ar n-tajām opcijām, tas neder? Tad tikai Print Screen.

Kā izdrukāt no interneta karti
Ja mht, tad mēģini nepareizajā virzienā, ne tur ne to taustiņu spied. Var sākt ar view picture un pēc tam gan vai jpg vai png varēs noseivot.

Kā izdrukāt no interneta karti
Noseivo bildi, atver kādā redaktorā (der pat Paint, bet var insertēt arī Word) un drukā uz nebēdu.

Lūdzu iesakiet labu un uzticamu ceļojuma koferi.
Visu ražo un var pat nopirkt - https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20181021013636&SearchText=string+bag

Mājas lapa
Atbilde uz 1.teikumu - elementāri, pat bezmaksas hostings pieejams. Atbilde uz 2.teikumu - elementāri, bet nāksies nolīgt speciālistu, labi ir dārgi.

Pēkšņi neviena zibatmiņas karte ielikta datorā neatveras.
Porta gļuks. Datora pārstartēšana var izārstēt. Tas kā vienkāršākais cēlonis.

Ar kādiem izdevumiem jārēķinās makšķerēšanai?
No bērnudienu atmiņām - dārgākā sastāvdaļa mūsdienās varētu būt makšķerēšanas atļauja (nezinu cenas). Veikalā jāpērk tik auklu un āķi, pārējo var mājsaimniecībā atrast.

Kā bez maksas tikt pie Adobe Flash Player?
Tas joks vai kā? Atver adobe.com lapu un kačā uz nebēdu.

Satiksme - vilciens
Latvijā pasažieru dzelzceļš mūsdienu Eiropas izpratnē neeksistē vispār, kaut daži antīki bāņi šur tur mēdz braukalēt. Nesalīdzināmas lietas, kaut ar vienu nosaukumu, tomēr nevajag salīdzināt (es te par Polijas, Vācijas, Holandes vilcieniem, ar ko pēdējā laikā sanācis pārvietoties).

Pērkamais auto
Ar atvešanu šādam auto tā ir normāla cena pat ar visu basņu. Vienīgais nezināmais - reālais km skaits.

Kur iegaadaaties vaariitu liellopu galu?
Nu gan nervoza tauta šorīt gadījusies, pat uz normālu jautājumu var tikai paņirgt nevis dot padomu. Laikam jau kādās kulinārijās jāmeklē, Rimi gan it kā nav redzēts, bet hypermarketi nav mana ikdiena, tur viss vairāk un plašāk.

Logi ar ventilāciju.
Tie zviedru caurumiņi latvietim vulgaris varētu dikti nepatikt cenas dēļ. Zinu 2 veidu logu ventilāciju - loga vērtnei ir ventilēšanas režīms (atveras mazā šķirbiņā) un ir atsevišķa ventilācijas vērtne loga blokā, var būt kā sānos, tā augšā. Var būt apgādāta ar ar kādu elektromehānisku ierīci (līdzīgu plīts nosūcējam tikai maziņu, ieliekamu ventilācijas vērtnes vietā).

Karstais ūdens.
Ko saka pārvaldnieks? Lūdzu citēt precīzi. Mūsdienu apkures sistēmā pienāk siltums nevis karstais ūdens, to "gatavo" uz vietas mājas siltummezglā. Bet pieļauju, ka ir šur tur arī vecā sistēma.

Ceļojumu galamērķi
Londona, vēl, vēl un vēl. Jau kopš pirmās reizes pirms 20 gadiem. Pēc pabūšanas iepatikās NYC, bet tas nav mērķis, kur nedēļu pirms brauciena izdomāt un doties ceļā (ar Londonu man dažreiz tā notiek).

Labāk mācīties - zviedru, somu vai norvēģu valodu? Ar domu tur strādāt un iedzīvoties.
Vietējo. Tb tajā valstī, kur apmetīsies.

Koka durvju restaurācijas izmaksas.
Hmm, es bildē redzamās durvis apskatītu vēlreiz tā uzmanīgi, pagaidām iespaids par padomjlaika apmēram 60-o gadu durvīm. Vai jēga ar tādām ķēpāties, nu nezinu nezinu. Bet bieziem krāsas slāņiem te varbūt arī ķīmiju izmantot nav žēl.

Koka durvju restaurācijas izmaksas.
Tā kā darba pienākumos ik pa laikam vecas durvis trāpās, drusku tēmā orientējos. Ja durvis atdod uz darbnīcu, tur tie tūkstoši salasās un arī strādās pie mēneša ar pareizajām tehnoloģijām. Pa 5 h pat pieredzējis meistars tādas vecās durvis nenotīrīs, kur nu vēl iesācējs dzīvoklī. Un pilnīgi noteikti kādus sīkumus būs jāremontē/jānomaina.

Koka durvju restaurācijas izmaksas.
Kvalitatīvi pie meistara - tūkstoši viens, divi. € Pašam pa vakariem ķimerēties - varbūt pa mēnesi izdosies pieveikt. Izmaksas galvenokārt vajadzīgo instrumentu nomai (fēns, stūra slīpašīna utt.). Tiesa, sapuvušo elementu nomaiņu veikt mājas apstākļos tik vienkārši nesanāks.

Savedēji!
Katram sava uts, kas saka, ka nav, tam divas. Tas tiem, kas saka, ka viņiem nevajag. Ļoti vajadzīga lieta, jo ir gana daudz cilvēku, kam 100+ iemeslu dēļ ikdienas maršrutā vienkārši nav pretējā dzimuma, no kā izvēlēties. Un tas nemaz nerunājot par kautrību, neuzņēmību utt. utjpr.

Par stilu
Valodas prasība ir tikai naturalizētajiem pilsoņiem, iedzimtajiem tādu prasību nav un nekad nav bijis. Iedzimtie vismaz pēdējo 100 gadu laikā nekad nav bijuši tikai latvieši.

BMW X1 uz lauku ceļiem
Parketnieks un lauku ceļi ir grūti savienojamas lietas. Ja uzliek "lauku" riepas, iespējams, viss notiek, kaut automāts varētu būt paglupjš šādām situācijām. Variants ar manuālo kārbu un visādiem palēninātājiem un tiltu atslēdzējiem mūsdienās varētu būt eksotika. Lauku ceļš manā izpratnē - 1) kokvedēju un traktoru padangāts zemes ceļš un 2) kārpīšanās pa aizputinātu ceļu.

Koka mājas siltināšana un logu maiņa
Fasādes apdare var/drīkst būt jebkāda, ne tikai 2 nosauktie varianti. Konstruktīvie risinājumi atšķiras. Siltināt var/drīkst kā ar cieto, tā mīksto vati. Konstruktīvie risinājumi atšķiras. Ja maina logus, tad maina, nekādas esošās kārbas nepaliek, viss jauns. PVC logus parasti neliek aiz labas dzīves (attiecīgi liek pašus lētākos, ko spēj atrast). Nav labākais variants neatkarīgi no...

Dzīvokļa pārrakstīšana īpašniekam esot ārzemēs
Var braukāt arī pircējs, var visu sūtīt pa eksprespastu (lai "dzīvi" paraksti), atkarīgs no pasākuma dabas, viss "kā pie cilvēkiem", vai, izmantojot sīkāko neprecizitāti, sekos "uzmetiens".

Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?
Izglītība bija laba, pielietojuma tai nebija, to apliecina visi kaut ko protošie, kas pēc robežu atvēršanās aizspurdza uz zemēm, kur viņu zināšanām ir/bija pielietojums. Tepat oHo gadu gaitā esmu tādus saticis, kas savos "jaunajos ciemos" drīzāk ir starp "pirmajiem puišiem/meitām", ne kaut kur pa vidu. Arī no pēdējo viļņu emigrantiem (kam daudziem vairs nav padomju izglītības) zinu ļaudis, kas...

...Brugis...
Jāber būs, bez tā nu nekā, 10-20 cm vismaz (smilts, izsijas) + 5-8 cm bruģa.

Pulkstenis ar putniņu?
https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3
Daps&field-keywords=cucoo+clock

...Brugis...
Īsā atbilde - var. Tālāk seko konkrētība, kā tieši to darīt.

Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?
Manos laukos 80-ajos galvenā problēma bija, kur likt naudu, cūkas ta neēd(c). Māja uzcelta (arī bērniem), mašīna nopirkta, kolhozs regulāri ved uz teātri/koncertu, dažas reizes gadā ceļojumos pa plašo pēeseres (mani vecāki tikai tā apceļoja Kaukāzu un Vidusāziju). Protams, tur pretī bija darbs 2 maiņās - kolhozā un savā saimniecībā (kas bija milzu atspaids gan pārtikas programmai, gan līdzekļiem...

Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?
Tā bija šodienas 50-60-gadnieku bērnība un jaunība (šodienas 40-gadniekiem padomija bija vēl zīdaiņa/pirmskolnieka vecumā). Ja šo laiku nespēj atcerēties ar prieku, tad jādomā, ko ar tādu īgņu darīt. Arī 70-ie un 80-ie atšķiras (par agrākiem personīgās atmiņas tik no pamatskolnieka skatpunkta), daudzi nez kāpēc pin klāt 90-os, kad jau bijām kapitālismā ar sabrukušu sociālismu, laikam jaunākās...

Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?
burleska laikam neko nenojauš par bērnu aizsardzību mūsdienās ... par rīcībām, kas bija norma manā bērnībā (uz visu dienu mežā/purvā ogot u.c. līdzīgas lietas), šodien var elementāri dabūt rūtainas debesis un zaudētas vecāku tiesības.

Vai oHo ir iespējams satikt arī kādu etnisko latgali (čiuli) ?
Kas šis par sviestu (virsrakstu) - latgalis ir latgalis, vēl sauc par čangaļiem, bet čiulis (čivlis) ir latvietis vulgaris.

Kā atrast caurules zem grīdas?
Sīka, fragmentāra grīdas izkalšana pie sienām, kur potenciāli iespējami ievadi/izvadi, varētu līdzēt. Tiesa, "zirnekli" atklāt būs iespējams, tikai demontējot (gandrīz) visu grīdu. Vēl ir mērniekiem visādi aparāti, bet vai līdzēs telpās nezināmā stāvā, nepateikšu.

Mugursoma
Gandrs, Ceļotājs. Personiska pieredze ar 55 l (cietā mugura, kā rokas bagāža neder nevienā acī) un 20 l (cietā mugura, neder zem sēdekļa bāšanai, bet pēdējā pusgada pieredze rāda, ka tik mazs izmērs nevienu "uzlīmju dalītāju" neinteresē), īsajiem izbraucieniem bez šopinga der, citādāk par mazu. Ar lielo pasaule šur tur izbraukāta, ērtāk par riteņčemodānu, vien paša mugura nes, nevis ripini pa...

Kā pareizi notīrīt un ar kādu krāsu nokrāsot senas podiņu krāsns rotājumus?
Parasti šie rotājumi pēdējo 100 gadu laikā pārkrāsoti ašpadsmit reižu, ja oriģinālā bijuši glazēti, tad reižu skaits mazāks. Oriģināli tiem būtu jābūt no keramikas, par ģipsi karstās vietās nemācēšu pateikt, vien pieredze, ka ģipša vai stucco rotājumi telpās gadu gaitā ir vairāk vai mazāk cietuši (sīkais iemet ar bumbu un kāda trauslāka detaļa tiek nolauzta). Šajā miglubildē vainags neizskatās...

Vai jūs varētu veidot attiecības ar kādu, kas jūs izsmej?
Kas mīlējas, tas ķīvējas - cik gadsimti (tūkstoši) ir šim teicienam?<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu