joens

Virietis (60)
iepazīties ar joens

74 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Policijas darbinieks
Nepierāpo, par ko cepiens un kāpēc uzreiz par aizturēšanu. Man objektā pasūtītājs (valsts) katru strādnieku momentā pārbauda, pirms ielaist pa vārtiem.

Mobilais telefons.
Pirms gada manam piektajam viss, ko man vajadzēja, strādāja, ieskaitot jaunāko iOS instalāciju. Protams, datorpasaulē gads ir ļoti milzīgs laika sprīdis. Tā kā ikdienā telefons man nebūt nav galvenais darba instruments, man pietiek ar to, kas ir un kādi 80% (ja ne vairāk) telefona fīču ir absolūti vienaldzīgas. Vairumu aplikāciju, kas ir paša salādētas, lietoju tikai ceļojumos. Un labi apzinos,...

_Pēc ģīmja jau izskatās lecīga_
Ar "lecīgiem ģīmjiem" te bilžu papilnam, tāpat pietiekami daudz, ko papildina ne mazāk "lecīgi" teksti anketā. Ņemt to nopietni var tikai tad, ja tiešām nerada interesi. Daļa to "lecīgo" gan ietekmē pavisam otrādi :)

Mobilais telefons.
Neatkarīgi no tā, kādām vajadzībām tiks lietots, var kādu senāku ābola modeli iegādāt, piekto, piemēram, šodien cenai būtu jābūt ap simtu, jo jau sestais ir zem 200. Tas par atjaunotu un iztīrītu no dīlera, no rokas "netīram" jābūt vēl lētāk. Jauni glaudāmie ap simtu ir pilns veikals, galvenokārt visādi ķīnieši. Mazais Samsung (J1), ko laikam LV nemaz netirgo, arī ap 100. Ja ir...

Ēkas apsaimniekotājs
Īpašnieku (mājas, dzīvokļa, whatever) uzzināt padsmit minūšu jautājums (maksas pakalpojums). IMHO par 600 naudiņām kaut kāda pirkstus vēdeklī vicinoša attieksme. Tāda maksāšana būtu normāli pie 200 (nu OK, 250) par labu 2-istabnieku, bet ne jau grozot šādus ciparus.

Mī Tū
Cik nu man darāpojis, mītū nav par to, ka reiz patikuši sliktie puiši un tas slikti beidzies, bet par (ne)apzinātu "obligāti brīvprātīgi" karjeras būvēšanu. Lai ko arī šī karjera vai vienkārši izdzīvošana nozīmējusi.

Lietuvas SPA
Druskininkos slēpot var arī vasarā. Galvenās vietas - Druskininki, Anīkšči, Birštona, Palanga, Traķi.

Pirkšana no Itālijas internetā
Atrast vēl kādas 10 vietas dažādās valstīs, kur šo mantu tirgo un tad domāt tālāk.

SIA Likvidācija
Un tad atnāk "labi cilvēki" un sajauc visu vienā putrā ... kāds sakars amatam un īpašumtiesībām SIA, nu galīgi nesaprotu ...

Facebook-ko tur dod?:)
Praktiski neizmantoju, bet reģistrēts esmu. Biznesa vajadzībām tomēr būtu darbināms (kopā ar LinkedIn), visam citam tikai laika rīma.

Ledusskapja transportēšana
Ražotāja tabulā doti 191.9 cm garums, kas nozīmē vertikālas priekšējo sēdekļu atzveltnes un vertikālu pakaļas durvi. Ja pirmais vēl iespējams, kaut priekš 100+ km braukt būs neērti, tad par otro jāskatās uz vietas, V70 jau sāk attālināties no kantainajiem modeļiem. Pēc sensensenas personiskās pieredzes - nekad nevest ledusskapi horizontāli.

Ledusskapja transportēšana
V70 pārāk jauns modelis, visi, kas nāca pēc 200-ajiem modeļiem ir ar jūtami mazākiem (šaurākiem, īsākiem) saloniem. 200-ajā esmu vedis pat 3-metrīgus stieņus pilnībā aizvērtā salonā.

Ja prasītāja prasījumā tiesai apgalvo, ka dzīvoklis viņai piešķirts bez maksas ?
Bez iedziļināšanās - pajas un dzīvoklis tomēr ir ļoti atšķirīgas lietas. Taču pajas (dalība, akcijas) gan varētu būt kopīpašums.

Zvani un aicinājumi "investēt"
Man parasti no Tokijas zvana. Visi nav krāpnieki, bet nekas izdevīgs "investoram" arī nav paredzams, kaut runā pretējo. Cilvēks tēmā (daudzus gadus strādājis bankās un investīciju kompānijās visā pasaulē) šo to stāstīja, ka viņam ar šiem patīkot patērzēt un iedzīt kaktā.

Autobusi Rīga- Viļņa
4 km x 1.16 + 1.45 = 6.09€ Tāda ir orientējoša taxi nakts cena no autoostas. Nemērot, pēc kartes Panorama izskatās vairāk kā 2 reizes tālāk no lidostas kā autoosta. 88N autobuss no pieturas Aušros vartai apmēram ik pa pusstundai. Maksā 1€

Mantojums ārzemēs
Victoria law. Pavirša informācijas apskate rāda, ka radniecībai jābūt diezgan tiešai, kaut kur pie Grand Nieces/Nephews beidzas. Jau augstāku nav.

Kā lai tiek pie antibiotikām?
Pāris reizes gadā pa pāris tabletēm? Neredzu problēmu, bet medicīnā izglītotāki (varbūt) labāk zinās. Tabletēm ir būtiska blakne (injekcijām laikam nav) - likvidē izveidojušos kuņģa mikrofloru. Sekas gan katram individuāli, citam nekas, cits nedēļu no "troņa" netiek nost. Nepsihozāļu vešana no valstīm, kur tās tirgo "pārtikas veikalā" (tādu valstu ir ļoti daudz, arī mūsu tuvākos kaimiņos))...

Komunālie maksājumi par dzīvokli ar centrālapkuri, cik?
Par tik lielu platību tikai simtiņš? Šais laikos tā jau gandrīz haļava.

Kapec sekssu sauc par sesku?
Cik atminu, reiz te bija uzlicies cenzūras robots (varbūt joprojām ir), kas šādus un ne tikai (nemaz nerunājot par visādiem p* un p*) vārdus dzēsa un rakstnieki iedzīvojās banos. Tad nu tauta bija atjautīga un ieviesa aizstājējvārdus.

Euro remonts 50m2 dzīvoklī - kādas izmaksas?
Turpinot domu, tā kā kaut nedaudz "esmu tēmā" - parasta "tapešu pārlīmēšana" maksā apmēram pusi no manis augstāk nosauktās summas. Tas ar meistariem, ne pašam izmantojot savu un ģimenes "bezmaksas" darbaspēku.

Euro remonts 50m2 dzīvoklī - kādas izmaksas?
Īsi pirms "kredītiem leļļu mājai" (kad cenas palecās debesīs) normāla cena bija Ls200/m2 (gan logus ieskaitot), pašlaik neizskatās, ka būtiski kas ir mainījies, tātad 15k€ par šādu dzīvokli (darbs + materiāli) nebūtu nekas sevišķs. Labi materiāli šo skaitli var pat krietni palielināt.

Lēkā motora apgriezieni
Pie 9 tūkstošiem jau tādu Polo motoriņu var ātri vien nokaut ...

Nozagts mobilais telefons, bet policija atsaka ierosināt krimināllietu
Skats no otras puses - mediji ik pa laikam skaļi vēstī, cik daudzi simti izmeklēšanā esošu lietu ir vienam izmeklētājam (darba trūkums ir tas, kas pavisam noteikti viņam nedraud pat, ja turpmākos 10 gadus nevienu jaunu lietu neņems). Attiecīgi tās visas nav reāli izmeklēt, pat, ja izmeklētājs dzīvotu simts gadu un tas neņemot vērā, ka lietu skaits pieaug ar katru dienu. Cietušā sašutums ir...

Davinājums no tēva, kāds vislētākais variants?
Ja ir citi potenciālie mantinieki, labāk pirkt. Tuviem radiniekiem visas nodevas u.c. maksājumi ir jūtami mazāki kā nesaistītām personām.

Auto izvēle
Vai nu baigi kruts golfs vai galīgi izčākstējis fokuss. Neobjektīvus rādītājus kā pārdevēja naudaskāre, vērā neņemot.

Vai pārkāpums turēt logu pusatvērtu vēdināšanai ziemā?
Es teiktu, ka tas ir noziegums pret kaimiņiem - sākot ar lielākiem apkures rēķiniem, turpinot ar ēkas kopīgo konstrukciju bojāšanos un kopējā ēkas drošības līmeņa pazemināšanu, ieskatot skvoteru ievākšanos, kas ticamākajā variantā būtu vietējo alkobomžu kompānija.

Iesakiet lūdzu juristu nekustamā īpasuma sadalei?
Paskatīties īpašuma vēsturi (ZG izraksts, inventarizācijas/kadastrālās uzmērīšanas lieta), tas būtu pirmais darbiņš. Taps saprotams, kas ir daļu mērvienība (parasti tie ir kvadrāt(deci)metri, bet ne vienmēr). Ļoti ticams variants, ka kaut kādā īpašuma dalīšanas/tirgošanas procesā (teiksim, 90-ajos) vairāki izmainījušies dati nav nekur iegrāmatoti (tas, ka tā var būt ZG, ir pat ar vairāk kā...

Dārza mājas nofomēšana par dzīvojamo māju?
Nav problēmu parastā gadījumā. Vai gadījums "nejauši" nav neparasts, vajadzīga detalizēta informācija. Paskaidrojuma raksts - lietošanas veida maiņa bez pārbūves.

Sanktpeterburga.
SPb ir forša, ja vien iespējams, jābrauc noteikti. Krievijas caru bagātībai analogus savām acīm neesmu skatījis, šādi man Luvra pēc Ermitāžas likās kā zemnieku būdiņa pret mūsdienu dzīvokli (es ne par mākslas darbu kolekcijām, kas abās vietās ir apskates vērtas). Drīzāk līdzību varētu meklēt ar Vatikāna muzeju. Pēterhofā iekšā neesmu bijis, tikai pa parku gar strūklakām staigājis (pietiekami...

Lāzerprinteris
Pagaidām par krāsainā lāzera fotodrukas kvalitāti neesmu sajūsmā (ļoti dārgas drukmašīnas gan neesmu lietojis). Melnu tekstu vēl pirms 20 gadiem varēja drukāt augstā kvalitātē (HP LaserJet 5 un vēl vecāki).

Dārza apgaismojums.
Nekādu problēmu, ja neskaita naudu, ar vadiem, bez vadiem. Vadība ar kustību sensoru, slēdzi vai no smartfona. Konkrēto risinājumu gan pie jomas speciālistiem jāprasa, kaut, ja ir saprašana, DIY arī ies cauri.

Kam pieder šī tēze
Revolutions are often initiated by idealists, carried out by fanatics and hijacked by scoundrels Tiesa gan, visas saites ir uz citētājiem, ne autoru.

Istenais fotoVerkis FED 3.
Priekš lomogrāfiem šis aparāC ir par labu, priekš hipsteriem nezinu, varbūt arī der. Priekš fotografēšanas nav piemērotākā izvēle, kaut kāds Canon 7, kaut arī vairāk Smenas klases aparāts, būs nesalīdzināmi labāks. Ar FED´a līdzinieku Zorkij sāku savas nopietnās fotogrāfa gaitas, kaut visai drīz pārgāju uz ārzemju spoguļkamerām, kas tajos laikos maksāja kosmosu.

Neprintē melnā krāsā neko, krāsainu gan
:D Printera marka un nosaukums, OS, katridžu marka un nosaukums, kādus failus drukā. Tad varētu sākt domāt, kas par vainu. Varētu nebūt melnās tintes, bet tad parasti skaļi bļaustās ...

maksātnespējas pieteikums
LV maksātnespēja attiecas tikai uz visai dzīvelīgiem un maksātspējīgiem personāžiem. Ja kāds tiešām ir de facto bankrotējis, tad tādam nekādas maksātnespējas nespīd.

Vai/kur jāsaskaņo gāzes apkures konvektora uzstādīšana?
Meklē, kas šos te tirgo un uzstāda. Viņiem arī procedūru būtu jāzin. Savulaik Vācijā ar šādiem saskāros regulāri, visa daudzdzīvokļu māja tikai ar šādu apkuri - katrā istabā pa šādam "radiatoram".

Kāda biznesa forma ir izdevīgāka, SIA, IK?
Kopš LV izvaroja SIA sistēmu (tiešām, gandrīz nekādas atšķirības no IK), šis ieteicams tikai ļaudīm, kas apzinās, ko un kāpēc dara.

Reģipša metā karkas
Ar žaketes stūri. Varbūt padomā un pajautā vēlreiz, kur tieši slēpjas problēma, kas neliek mieru - horizontālais leņķis - ar galdnieka leņķi, vertikālais - ar līmeņrādi.

Yandex kassa - kas tas ir?
Visas šīs viņu sistēmas, kas uz vietas strādā ar pāris telefona noglaudījumiem, priekš ārzemniekiem ir pārāk sarežģītas un pat nepieejamas. Prasi, lai dod normālu bankas kontu uz kurieni pārskaitīt.

Yandex kassa - kas tas ir?
Protams, ka mēs nezinām, ja neviens neko nestāsta un nepaskaidro ... Krievijā ir maksājumu sistēmas, kuras kaut vēl strādā arī citās SNG valstīs (arī ar ierobežojumiem), bet parasti ne ārpus tām. Mēs esam ārpus. Nezinu par konkrēto kassu, bet parasti jābūt savam kontam yandex sistēmā, lai varētu izmantot visas fīčas.<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu