joens

Virietis (59)
iepazīties ar joens

66 komentāri pēdējo 4 mēnešu laikā:

rādu pēdējos 40 komentārus

Kāpēc cilvēki vairojas?
Mūsdienu (kaut īstenībā vismaz pāris tūkstošu gadu vecs) viedoklis, ka cilvēks ir varenāks par dabu, ir radījis aktuālo nesapratni, kas vispār notiek. Bet tādi jau mēs esam, ja problēmu nav, tās ir obligāti jāizgudro, lai pēc tam varonīgi pārvarētu un piespraustu sev pie krūtīm medāli.

Līmlenta 50cm platumā!
Oracal un tam līdzīgie?

Pasteļkrītiņi, bet ne eļļas
Pasteļi lētāki??? Lielveikalā noteikti. Man nez kāpēc trāpās redzēt tikai komplektus, kur cenai ir divas nulles un pirmais cipars nav vieninieks.

Vai Latvijas pilsonim var piedzīt parādu no Norvēģijas? No kurām valstīm Norvēģija nevar piedzīt?
Norge nav EU.

Vai večiem patīk caciņas un šmīzītes?
Kas ir šmīze? Drīkst sniegt izvērstu atbildi. Par cacām jautājumu nav, tur viss skaidrs.

Skaidras naudas iemaksa.
Flūds aizgāja, bet lai nu ... saskaņā ar DL cilvēks algu saņem skaidrā, bet rēķinus (par dažādām biļetēm nerunājot, kur tā ir bieži vienīgā iespēja) ērtāk maksāt internetbankā/ar karti, attiecīgi jātek uz bankomātu daļu algas iemaksāt kontā.

Vai sievietes pašas piedāvā seksu?
Piedāvā. Pašam te ir agrāk gadījies. Maksas varianti, ieskaitot krāpšanu, ir no citas sērijas un ļoti viegli saprotami.

Skaidras naudas iemaksa.
Nu, nu, šodien smārtfons ir pat bomžiem, kur nu vēl cilvēkam ar kontu, kas ar to aktīvi darbojas. Katrai bankai savi noteikumi, nevajag vispārināt. Manējai kodu ievada aplikācijā (1 no vairākiem variantiem), ja telefonā instalēta un reģistrēta šī aplikācija, viss notiek, kaut Antarktīdā. Par tēmu - šodien, ja vien iemaksātā nauda nav darba vietas kasē saņemta (lasīt Darba likumu), tad...

Bijušais komunālais dzīvoklis, puse privatizēta, kaimiņš taisa manās istabās durvis ciet??
Iesākumam paskatīties kadastrs el vē un zemesgramata el vē, kas tad īsti konkrētajā adresē kam un cik daudz pieder. Gan maksas informācija. Tērēt naudu "saskrūvētiem" advokātiem vienmēr varēs paspēt.

Miris laulātais, mājas daļa sadalīta starp laulātajiem
Manta sadalīta - ko tas reāli nozīmē, no tā tad tālāk vadīties. Jāpiesakās gan (automāta nav) un jāapzin citus potenciālos mantiniekus (parasti tikai mirušā bērnus), jo mirušā daļu dalīs starp visiem. Pieteikšanās parasti pie mirušā deklarētajai adresei tuvākā notāra. Piņķeri var būt un var nebūt, bet laiku tas prasa un vismaz mazu naudiņu arī (lielāka šajā gadījumā varētu nebūt aktuāla,...

Automašīnas papildus apsildīšana
Trūkumi? Nu elektrības rēķins drusku palielinās. Tas, ja par papildus apsildi stāvvietā/garāžā ziemas periodā neatkarīgi no, iebūvētā vai mobilā apsilde (ķipa iemet fēnu uz sēdekļa).

Videonovērošana skolas tualetēs
Tradicionāla sīkāko iekaustīšanas (paspīdzināšanas) un reketēšanas vieta, attiecīgi jautājums par likumību rodas tikai "reketieru" vecākiem.

Vai kāds kādreiz ir klausījies un kāpēc?
Runai 20-gade, tāpēc arī publicēta. Saturs aktualitāti nav zaudējis joprojām, jo pie sniega lāpstas un gludekļa vairākums tā arī 20 gadu laikā nav ķēries (ieskaitot runātāju). Tie, kas ķērušies, pārsvarā to dara ārpus LV robežām.

Kā notiks mantojuma sadale?
50% kopdzīvē iegūtā jau tagad pieder otram laulātajam (ir nianses, kā arī laulību līgums var gadīties). Dala pārējo starp mantiniekiem.

Apaļkoku nūju izgatavošana
Par tādu cenu tie kāti jau veikalā nopērkami (salīdzini el vē, made in China), attiecīgi ražošanas apjomam jābūt vismaz par kārtu lielākam, lai pašizmaksa nepārsniegtu vairumpārdošanas cenu.

Ziemassvētki padomju laikā!
Nu, uz apspriešanas beigām pat vairāki sakarīgi pasažieri parādījās. Tiešām, te pamatā apspriestajos 70-ajos un īpaši 80-ajos gados par privātām nodarbēm ierindas darbaļaudis gandrīz neaiztika (Rīga gan ir drusku cits stāsts). Bet, ja biji noteiktā profesijā (skolotājus te jau garāmejot pieminēja), amatā (priekšnieks), kā arī partijas biedrs, tad ZS atzīmēšanas publicitāte bija kaitīga turpmākam...

sveiki, vai kads var palīdzet partulkot tekstu?
Angliski tulko stipri sakarīgāk, bet tomēr ar dīvainībām.

Vai Latvijai nepieciešams ievestais darbaspēks?
Daudz strādāt absolūti nav sinonīms nodarboties ar kaut ko lietderīgu. Tāpēc darba daudzums slikti korelē ar pelnīšanu. Darba ražīguma mērīšana ir propagandas instruments - veikala kasiere LV un DE dara vienu un to pašu un vienādā apjomā, tikai alga atšķiras kādas 4-5 reizes. Rezultātā sanāk, ka DE ir piecreiz lielāks darba ražīgums.

Vai Latvijai nepieciešams ievestais darbaspēks?
Var redzēt, ka tauta sanākusi papļāpāt, paši nekad nevienu cilvēku nav nodarbinājuši un pat netaisās to darīt. Nepieciešams, nav nepieciešams ... pasaules prakse rāda, kā tā vienkārši notiek, tātad ir nepieciešams, jo arī LV ir pasaules daļa, pie tam civilizētās pasaules. Tai pašā R-Eiropā ir jau profesijas, kurās aborigēni gandrīz nestrādā, bet kādam to darbu ir jādara (un darba ir daudz)....

Iebūvējamais skapis
...ko uzaicināt kā 5., 6. pretendentu... Tu nu gan esi knīpstanga 8) Vispār jau prasības drusku disonē ar vēlmi pēc "konkurētspējīgas" cenas (ja vien ar konkurentiem nedomāji labi zināmo Donaldu).

Iegādājos domājamo daļu kopīpašumā
Laulātais arī tiek uzskatīts par īpašnieku (pieder 50% no ZG uz otra laulātā vārda ierakstītā), bet pēc precīza traktējuma šim gadījumam pie profesionāla jurista. Arī tagad iegādātā 1/4 ir uz pusēm ar vīru. Protams, ja ir laulību līgums, tas var nebūt spēkā. Kā arī, ja tā 1/4 iegādāta par savas vecmāmiņas mantojuma naudu utml.

Vai parādnieks tiesīgs neatdot dokumentus pēc izsoles
Viņam šādu dokumentu var nebūt (pazaudēti, nav bijuši, parāda piedziņas procesā "iekrituši starp galdu un skapi" utml.). Minimālo komplektu bija jānodrošina izsoles organizētājam, bet būsim reāli, daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki. Inventarizācijas plāna kopija dabūjama VZD, projekta kopija attiecīgajā būvvaldē un/vai pie projekta autora.

Atsauksmes par auto NISSAN QASHQAI
Paliela autoparka valdītājs par šo modeli ar cenzētiem vārdiem nebija spējīgs sakarīgi izteikties.

Mantojuma pieteikums.
Paņem papīra lapu un zīmē "ģenealoģisko koku" - kam piederēja zeme sākumā (denacionalizācija, privatizācija), tad, kurš/-i nomira un kurš/-i mantoja (pirmā roka - manto laulātais un bērni), vai mantinieki reģistrēja savas īpašumtiesības, tad, kurš sākotnējo īpašnieku mantinieks nomira un kas viņam piederēja (sakarā ar atteikšanās iespēju varbūt viņš neko nemantoja). Ja tagad pārdotā zeme bija abu...

Kādu pilnpiedziņas auto jūs izvēlētos manā situācijā?
Ja ceļš dūšīgi pieputināts (un tādas dienas LV ziemās gadās regulāri), tad neviens klīrenss neglābs (Ural tipa visurgājējus neizskatīsim). Esmu savulaik laukos dzīvojot auto uz kupenas uzsēdinājis ne reizi vien, labi, ka tā bija tāda paviegla mašīnīte un ar viena jaunieša spēku varēja no kupenas nostumt līdz vietai, kur saķere rodas un tad ar ieskrējienu atkal kupenā iekšā.

Kādu pilnpiedziņas auto jūs izvēlētos manā situācijā?
Vienīgi, ka LC par 5k sanāk tuvu 20-gadīgam.

Kā un kur metāla durvīs ielikt otru atslēgu?
Gudrinieki ... metāla durvis ir dažādas un normālas ir izjaucamas tikai ar flekša vai autogēna palīdzību, attiecīgi ielikt ko jaunu iekšā nav iespējams. Lētučiem gan varbūt urbšanas un vīlēšanas ieteikumi derēs.

Kādu pilnpiedziņas auto jūs izvēlētos manā situācijā?
Ņiva ar specsniega ripuļiem. Tiesa, ekonomiskuma un komforta nekāda, bet citādāk ar uzdevumu tiks galā. Neesmu manījis, ka LV īpaši kāds aizrautos ar darba zirgu tirgošanu (ar kādiem rullē lielākā daļa zemeslodes, gan tās mazattīstākā daļa, kas arī ir lielākā), vai nu tīri parketnieki, vai lux klase (augstāk pieminētais LC drīzāk te ierakstās).

SIA Mazakumdaļu turētāja tiesības
jadore - tiešām tagad valdes loceklis drīkst nebūt darba attiecībās ar SIA (kā variants, visi var nebūt, izņemot vienu)? Mani valsts savulaik piespieda slēgt darba līgumu ar savu SIA (algu gan tad drīkstēja izmaksāt tikai dividenžu veidā, ne obligāti katru mēnesi). Kaut gan, kā variants, ja pieņem darbā sētnieku (direktoru), tad valdes locekļi var nebūt darba attiecībās)? Un nekādu MUN režīmu.

SIA Mazakumdaļu turētāja tiesības
2) Varētu nebūt tik vienkārši, mums interesanta likumdošana, valdes loceklis ir ne tikai vēlēta amatpersona (saskaņā ar Komerclikumu), bet reizē arī darbinieks (saskaņā ar VSOA vai kāduturvēl likumu), attiecīgi neaizejot no valdes, no darba (nodokļiem) aiziet nevar. Bet profesionālis šīs nianses varētu precīzi izskaidrot. 3) Formāli kaut uzdāvināt kādam cilvēkēdāju cilts karalim. Ja vien SIA...

Vai ZS var nopirkt SIA?
Domājams, ka pat ZS var būt SIA dalībnieks. Cita lieta, ja grib otrādi, ka SIA kļūst par ZS sastāvdaļu, tur ir (nedaudz) cits regulējums. Vēl nedaudz sarežģītāk, ja nopirkt SIA, likvidēt un īpašumu iekļaut ZS. Un vēl čupiņa variantu. Izdarāms ir viss. Protams, SIA vēsturi jāizpēta no tās pirmās dienas un vēl der orientēties mūsu likumdošanas niansēs par noilgumiem un jaunatklājušāmies apstākļiem.

Mūsu dators izvēlējās jūsu numuru
Kaut nav pats ticamākais variants (precīzi mērķēti zvani ir ticamāki), bet dators var "izmest" pēc zināma algoritma sastādītu skaitļu kombināciju (atbilstošu LV lietotajiem telefona numuriem) un uz to tad zvana. Pie tam zvanīt var pats dators un runājošais manageris pat nezin, kam piezvanīts. Man zvana tikai kā potenciālajai mērķauditorijai, attiecīgi atšūt nesagādā nekādas...

Dzīvojamo telpu sadale
Pārāk maz informācijas lietderīgai atbildei. Kvadrātmetri neko neizsaka, cik daļas ir katram īpašniekam (pašlaik sanāk 13 un 87)? Tad var tālāk domāt. Tehniski arī 20 m2 var iekārtoties, tikai nedaudz pelēkās šūniņas jāpakustina un maciņā arī drusku jābūt.

Vraps un kebabs. Kāda atšķirība?
Pirmkārt, katrai nacionālajai virtuvei sava terminoloģija. Otrkārt, šī terminoloģija dažādās valstīs atšķiras, brīžam kardināli un pat pretēji (viens un tas pats nosaukums apzīmē pilnīgi dažādas lietas). Treškārt, jāņem vērā katras vietas slengs/žargons (kebabs vispār ir tikai gaļas gabals nevis viss ievīstītais komplekts). Kebabs pamatā nāk no Tuvajiem Austrumiem un Vidusāzijas, kamēr...

Leptopā bieži nobrūk internetā skatāmā lapa.
Veca OS, attiecīgi vecs brauzeris. Datorfrīki nemēdz rūpēties par aizvēsturisku jūzeru labsajūtu, jaunākā lapa prasa jaunākos dzelžos ar jaunākajām programmām (personīga pieredze joprojām lietojot XP un reklāmu bloķētājus).

Vai jums ir savs skroderis?
Par biznesu nepateikšu, daudzi ir atradinājušies no individualitātes un "grauž čipšus". Nopirkt tuvākā vai tālākā R-Eiropā nav īpašu problēmu, ja vien neskaita izdodamās summas, kaut ir arī labi un nedārgi piedāvājumi (nesen meklēju ziemas jaku, labās bija 3x mans atvēlētais budžets un tas vēl bija širpotrebs, kaut ar dizainera birku, kaut ko jau nopirku, ar ko te pa ielām neviens...

Ja jaguara automasinai izsledz motoru var dzirdet ka kaut kas vel klusi ruc .Kas tas varetu but.
Nav atkarīgs no modeļa. Mūsdienu autiņiem vēl kādu laiku rūc kāds pečkas/kondiškas/ventilācijas utml. motors.

Va ir ir jāmaksā par internetu dārgāk, ja ir rūteris, nevis vienkārši internets datoram?
Tie provaideri, ar kuriem sanākusi darīšana, pat ir uzstājuši uz rūteri, jo tā vienkāršāk dzīvot. Wifi variantā nemaz cita risinājuma nav.

Amatieru video
Ja objektīvi, tad kvalitatīvs amatieru video šajā tirgus nišā kotējas ļoti augstu (monetizācija ir nedaudz cita lieta, bet perspektīvas ir). Parasti ir "feiks" ar profesionāļu veiktu inscenējumu "pod ļubiķeļa".

Dībeļnagla vecajā caurumā
Kas ir 2.8 cm? Cauruma dziļums/dībeļa garums? Tad pretjautājums, cik nedēļas tā stanga turējās? Man virtuvē pārlokāmais kalendārs uz tik īsas naglas neturas. Piešpaktelēsi apdrupumu, ieurbsies vēl vismaz 2-3 cm un pietiks ar tādu pašu dībeli, tikai attiecīgi garāku.<< atpakaļ
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu